in

İlkokul Öğrencilerinden Kuşlara Yuva

Sivas’ta Fevzi Paşa İlkokulu öğrencileri, velilerinin de desteği ile yaptıkları kuş yuvalarını okul bahçesindeki ağaçlara astı.

Kuşlar ister, 4/C yapar’ sloganıyla yola çıkan kent merkezinde eğitim veren Fevzi Paşa İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında evde hazırladıkları 3 kuş yuvasını okul bahçesinde bulunan ağaçlara astı. Kış ayının sert geçtiği Sivas’ta kuşların aç kalmasını önlemek için düşünülen proje kapsamında yuvaların yanına ve içlerine de özel olarak hazırlanan yemler konuldu.

5a438ed5eb10bb1a30fb854a

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Başçıl böyle bir etkinlik gerçekleştirdiği için öğrencileri ve velileri kutladı. Başçıl, “Hayvanları sevmek, insanları sevmek, inancımızın emri, kültürümüzün gereği. Hayvanlara verdiğimiz her yem, kuşlara verdiğimiz her yem tanesi bana göre sevginin bir göstergesi. Aynı zamanda insanlar için de bir sadaka kabul edilir. Yalansız, dolansız, hilesiz sevgi deyince akla iki sevgi gelir. Bir çocuklar, ikincisi hayvanlar. Karşılıksız severler, karşılıksız itaat ederler ve asla çıkar, hainlik düşünmezler. Böyle bir etkinliğe aracı oldukları için okul idaremize, velilerimize ve çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

271220171519511321856

4/C sınıf öğretmeni Ferai Aygel ise projeyi çocuklarla birlikte gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Daha önce de bir parka 30 tane kuş kafesi asmıştık. Bu sene de sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir etkinlik düşündük. Destek olan velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hong Kongda Bir Üretim Çiftliğinden Kurtarılan Köpek Roonun Yeni Hayatından Muhteşem Kareleröç

Hong Kong’da Bir Üretim Çiftliğinden Kurtarılan Köpek Roo’nun Yeni Hayatından Muhteşem Kareler

Havalimanı Tuvaletinde Köpek Unuttularöç

Havalimanı Tuvaletinde Köpek Unuttular!