in ,

İlber Ortaylı: Hayvanları Sevmek Zorundasınız Çünkü Gebereceğiz

İlber Ortaylı hayvan hakları ve doğa ile ilgili bir açıklama yaptı.

Prof.Dr.İlber Ortaylı‘nın geçtiğimiz günlerde özel bir üniversitede yaptığı konuşma tekrar gündeme geldi. Hayvanlardan ve doğanın dengesinden bahseden Ortaylı önemli açıklamalarda  bulundu.

İşte Ortaylı’nın konuşmasından satır başlıkları:

Dünya Batıyor

Dünyamız batıyor artık hayvan sevmek bir tabiat meselesi değil. Bitkileri de hayvanları da sevmek zorundayız çünkü gabereceğiz. Ve bu geberme işlemine herkes maruz kalıcak. Yani gezegeni kirtleten herifler de maruz kalacak. Bundan kurtuluş yok herkesin aklını başına alması ve Flora ve fauna dediğimiz hayvan ve bitki örtüsünü korumak zorundayız. Bunun içine sadece köpek girmez bu sadece başlangıç. Her böceği öldürmeyeceksiniz. Batı’daki çocuklara bunlar örtülüyor.

Birinci tip ‘hayvanlar’ oldukça ikinci tip hayvanların Ada’da yaşama şansı yok

Tahribat devam ediyor. Kaba insanlar ile yaşıyoruz. Kedi, köpek tekmeliyorlar. Mesela Ada. Ada’da faytonculuğu Rumlar yapardı. Bunlar gittiler yerine Doğu’dan at bilmeyen adamlar geldi. Bunların hayatında at yok, bilmiyorlar. Moğol ya da Türk göçebesi değiller. Tanımıyorlar hayvanı. Tanımadıkları için de çok gaddarlar. Tayları besleyemeyiz diye köpeklere atıyorlar. Zavallı hayvanları pislik içinde tutuyorlar. Birinci tip ‘hayvanlar’ oldukça ikinci tip hayvanların orada yaşama şansı yok

Çocuk istiyor diye petshoptan kedi, köpek alıp sokağa atıyorlar. Tüm bunların sebebi ekolojik olarak bakarsak görgüsüz Türkler. Petshoplar rezalet.

 


 

Yorum

Yorum Ekle
  1. Gebericez İlber bey şüphesiz ve gebereceğini bilerek yaşayan tek canlı türü olan insan, ama hiç gebermeyecek gibi yaşayarak kendine,doğaya ve bütün canlı türlerine zarar veren gene o.Şimdi de corona dan öleceğini düşünerek tuvalet kağıdı ve makarna stokluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deney hayvanı

“Deney Sonunda Yaşamına Devam Edebilir Olan Hayvan Aile Yanına Verilsin!”

Bayat ekmekler sokak hayvanlarını besledi öç

Bayat Ekmekler Sokak Hayvanlarına Yiyecek Oldu