in ,

Kaybettiği Muhabbet Kuşu için İlanlar Hazırlayıp Sokaklara Astı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, fiziksel özelliklerini anlatarak çizdiği resimleri duvarlara asıp muhabbet kuşunu arayan 13 yaşındaki lise öğrencisi Rümeysa Feyza Dilekoğlu’nun hasretini dindirmek için genç kızın yeni bir muhabbet kuşu sahiplenmesini sağladı.

Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesinde ikamet eden Rümeysa Feyza Dilekoğlu, 3 yıldır adını ‘Fındık’ koyduğu ve evde beslediği muhabbet kuşunu hava alması için dışarı çıkardı. Dilekoğlu’nun bir anlık dalgınlığının ardından ‘Fındık’ uçarak gözden kayboldu. Mahallesinde bir süre kayıp olan kuşu arayan Dilekoğlu, uzun çabalara rağmen Fndık’ı bulamadı. Kuşun kaybolmasına üzülen lise öğrencisi Dilekoğlu, vatandaşların bulabileceği umuduyla eline aldığı kağıda kuşun resmini çizerek fiziksel özelliklerini tek tek yazıp hazırladığı ilanı kentin birçok yerine astı. ‘Kayıp muhabbet kuşu aranıyor’ başlığıyla yazdığı ilanda, kuşun şeklini çizip, “‘Lütfen bulursanız bize haber verin, bulana 100 lira ödül” yazdığı ilanı gören bazı sosyal medya kullanıcıları da durumdan etkilenerek kuşun bulunması için ilanı sosyal medya hesaplarından paylaşarak destek oldu.

Ilan Hazirlayarak Kaybettigi Kusunu Arayan Rumeysa Yeni Bir Kus Sahiplendi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yeni Bir Kuş Sahiplendi

Sosyal medyada durumu öğrenen Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile Dilekoğlu’nu evinde ziyaret ederek, ilanda benzer renklere sahip yeni bir kuşu genç kıza sahiplendirdi. “Rümeysa’nın gülmesi bizleri çok mutlu etti” diyen Vali Demirtaş, “Rümeysa, kuşunu kaybetmiş ve ilan panolarına yapıştırmış güzel bir şekilde. Tabi bu ilanın resmini yaptıktan sonra bizde bundan haberdar olunca Rümeysa’ya bir tane kuş aldık. Yani Rümeysa’nın bugün gülmesi bizleri de çok mutlu etti. Çünkü çocuklarımız gülerse, dünya da güler diye düşünüyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra da bu eksikliği gidermiş oluruz diye düşünüyorum” dedi. Kuşu kaybolunca çok üzüldüğünü, onu bulmak için ilan hazırladığını söyleyen Rümeysa Feyza Dilekoğlu ise sahiplendiği can dostuyla çok mutlu olduğunu dile getirerek Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

Ilan Hazirlayarak Kaybettigi Kusunu Arayan Rumeysa Yeni Bir Kus Sahiplendi 2

Vali Mahmut Demirtaş’ın yaptığı sürpriz sonrası sevinen Rümeysa’nın umuyoruz ki acısı bir nebze de olsa dinmiştir. Hiçbir hayvan başka bir hayvanın yerini alamaz veya dolduramazken, isteriz ki Rümeysa kaybettiği kuşuna da kavuşabilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Marmara Denizi Zehir Saciyor 2

Marmara Denizi Zehir Saçıyor!

Merhametli Balikci Caretta Carettayi Takildigi Aglardan Kurtardi

Caretta Caretta’yı Takıldığı Ağlardan Kurtardı