in

İki Şef Bir Kanguruyu Boğulmaktan Kurtardı

Avustralya’nın Port Elliot sahilinde bir restoranda çalışan iki şef, okyanus sularında çaresizce çırpınan kanguruyu boğulmaktan kurtardı.

kanguru1

Geçtiğimiz hafta sonu Güney Avustralya’nın Port Elliot sahilinde bir kanguru okyanus sularında can vermek üzereyken yardımına bir restoranın mutfağında çalışan iki şef yetişti. Kıyıya ulaşmakta güçlük çeken kanguruya yüzerek yaklaşan şefler, yarım saat denizde kalarak çaresiz kanguruyu kurtarmayı başardılar.

kanguru2

Port Elliot’taki Flying Fish isimli restoranın aşçıları Jeff Della-Mina ve Dan Marshall, kangurunun dalgalar ve yoğun rüzgar yüzünden kıyıya ulaşmakta güçlük çektiğini farkedip, kendi hayatlarını da tehlikeye atara okyanus sularına atıldılar. Üzerlerinde şef giysileriyle hiç düşünmeden suya atlayan bu iki arkadaş kanguruyu zor da olsa kıyıya ulaştırmayı başardı.

kanguru4

İki şef, okyanusun soğuk sularından çıkardıkları kanguruyu battaniyeye sararak hayvan kurtarma görevlileri gelene kadar yanında bekledi. Kanguruyu muayene eden görevliler, hayvanın kalıcı bir zarar görmediğini ve kısa sürede iyileşeceğini belirtti.

Kaynak: TheDodo

Fetö’nün Atları Engelli Çocukları Rehabilite Ediyor

Tekerlekli Sandalyesiyle Hayata Gülümseyen Köpek: “Maya “