in ,

İki Çocuk Camekan Alana Sıkıştırdıkları Kediyi Öldüresiye Dövdüler

İzmir’de Kafe Bolero adlı mekan arka bahçelerini sokak kedileri için açık bırakıyordu. Fakat, kedilerin mama ve su ihtiyaçlarının giderildiği hem de sıcak bir yerde uyumalarının sağlandığı mekanda akıl almaz bir olay gerçekleşti. Gece yarısı, açık bahçe kapısından içeriye giren iki çocuk, içeride bulunan kediye şiddet uyguladı, şiddetin boyutu ise güvenlik kameralarına yansıdı.

İzmir‘de bulunan Kafe Bolero adlı mekanın güvenlik kameralarına yansıyan olayda, yaşları 8 ila 10 yaş arasında olduğu tahmin edilen iki çocuk, kedilerin üşümeyip içeride güvenli bir şekilde barınmaları için açık bırakılan kafenin bahçe kapısından içeri girerek kapıyı kapattı. O an içeride bulunan, mekanın ve müşterilerin gözbebeği olarak bilinen ”Çirkin” isimli kediye şiddet uygulamaya başladılar. Şiddetin boyutu o kadar büyüdü ki, iki çocuk kedilerin patilerini kaşıması ve tırmanmaları için orada bulunan ağaç kütüğünü kedinin üzerine fırlatıyor. Yaşadığı olayın şokuyla kaçmaya çalışan kediye tekmeler fırlatan iki çocuk kediyi köşeye sıkıştırıyorlar ve ellerine ne gelirse kediye fırlatmaya devam ediyor. Kedinin maruz kaldığı akıl almaz şiddet sonrası baygınlık geçirdiği kameralara yansırken, çocuklar kedinin öldüğünü düşünerek olay yerinden ayrılıyor.

Iki Cocuk Camekan Alana Sikistirdiklari Kediyi Olduresiye Dovduler edited

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ölüp Ölmediğini Kontrol Etmek için Tekrar Geldiler

Sabah saatlerinde kameralara yansıyan olayda ise, çocukların kedinin ölüp ölmediğini kontrol etmek için tekrar olay yerine geldiği görülüyor. İki çocuk, kedinin hayatta olduğunu görünce şiddetin boyutunu daha da artırıyor. İki çocuk, kediyi alarak kafasını kapıya sıkıştırmaya çalışıyor. O an olayı gören bir mahalleli ise hemen müdahale ederek, kediyi çocukların elinden kurtarıyor.

https://www.facebook.com/709824214/videos/10158647736559215/

Şiddeti Güvenlik Kameraları Ortaya Çıkardı

Kafe sahibi Gökben Kırdı’nın yaşananlardan habersiz bir şekilde olay yerine gelmesi sonrası her yerin dağınık olduğunu görmesi ve üstelik içeride insan dışkısının da olduğunu fark eden Kırdı, güvenlik kameralarını izleyerek neler yaşandığı öğreniyor. Korkunç görüntülerle karşılaşan Kırdı, görüntüleri sosyal medyada paylaşarak isyan ediyor. Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılması sonrası, hayvanseverler hem kedinin durumunu hem de bunu yapanların kim olduğunu öğrenmek istiyor. Çeşitli kurum ve kuruluşların olay sonrası harekete geçmesiyle, kediye şiddet uygulayan çocukların kimliklerinin tespiti çalışması başlatıldı.

Iki Cocuk Camekan Alana Sikistirdiklari Kediyi Olduresiye Dovduler 2 1

Sağlık Durumunun İyi Olduğu Açıklandı

Çirkin isimli mağdur kedinin ise veteriner kontrolünden geçtiği ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Fakat büyük bir travma yaşayan kedi, uzun bir süre yaşadığı korkunç olayın etkisini atlatmaya çalışacaktır.

Çocuklar Tespit Edildiğinde Ne Olacak?

Yaşanan olaya dışarıdan bir göz olarak bakmak gerekirse, böyle bir olayın 9-10 yaşlarındaki çocuklar tarafından gerçekleştirilmiş olması, yaşanan acı olayı daha da derinleştiriyor. Çocukların bu denli şiddet eğilimi içerisinde olması elbette şiddet ortamında yaşadıklarının büyük bir kanıtı. Yaşanacak prosedürleri önceden tahmin etmek her ne kadar zor olsa da, üstelik hayvanların halen can değil mal olarak görüldüğü Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, bu çocukları için nasıl bir yol izleneceği merak konusu. Birçok katil ve seri katilin canlı öldürmeye hayvanlardan başladıkları, şuça karışmış kişilerin çocukluklarında hayvanlara zarar verdiği yapılan araştırmalar ile ortaya çıkmıştı. Bu gerçek göz önünde bulundurulduğunda bu çocuklar için yapılacak hamleler büyük önem taşıyor.

https://www.facebook.com/709824214/videos/10158647719794215/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muge Anlinin Torunum Dedigi Sevimli Kopek Lokum Puzzle Yedi 2

Müge Anlı’nın ‘Torunum’ Dediği Sevimli Köpek ‘Lokum’ Puzzle Yedi

Minik Serce Kendisini Aynada Gorunce Oynamaya Basladi

Minik Serçe Kendisini Aynada Görünce Oynamaya Başladı