in ,

İHA’nın servis ettiği “Bursa’da, bir kadın çocuğuyla 20 köpeğin saldırısına uğradı” haberi asparagas mı?

Bursa’da, bir kadın çocuğuyla 20 köpeğin saldırısına uğradığını iddia etti kadının çocuğunda saldırı değil kaldırım izi dikkat çekti. Hastaneden alınan bir rapor da yok. Köpeklerin saldırdığına dair görüntü de yok. Peki, o zaman İHA neden böyle bir haberi servis etme ihtiyacı duydu?

İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından “20 köpek saldırdı…1 yaşındaki bebeğe büyük şok… Kucağındaki bebekle 20 köpeğin saldırısına uğradı, ölümden döndüler.  O anları gözyaşlarıyla anlattı ” şeklinde verilen haberin görüntüleri ile başlıklar uymadı. Haber  için hazırlanan videoda, aynı bölge içinde fakat farklı alanlarda yaşadıkları için ayrı ayrı görüntüleri alınan 8 köpek görülüyor. Sakin oldukları açık bir şekilde belli olan 8 köpeğin olduğu bölgede 20 köpeğin saldırısına uğradığını iddia eden kadında herhangi bir saldırı izine rastlanmazken, 1 yaşındaki çocuğun yüzünde küçük bir kaldırım izi  dikkat çekiyor. Annenin de çocuğun da durumu iyi görünüyor. Hastaneden alınan bir rapor da yok. Köpekleri saldırdığına dair bir görüntüde yok. Sadece  20 köpeğin saldırısına uğradığını iddia eden Bilge Bircan Bingöl’ün beyanı var.

Bursada bir kadin cocuguyla 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

20 köpeğin saldırısından sadece ufak bir kaldırım sıyrığı ile çıkmak nasıl mümkün olabilir? Haberde bu sorunun cevabı yok.  Peki, haber değeri taşımayan bir konuyla ilgili olarak İHA neden böyle bir haberi servis etme ihtiyacı duydu?

MAHALLEMİZDE ÇOK FAZLA BAŞI BOŞ KÖPEK VAR, MÜRACAAT ETTİK TEDBİR ALINMADI”

Bursada bir kadin cocuguyla 06

“Olay Çalı Mahallesi Papatya Caddesi’nde meydana geldi. Evinden 200 metre aşağıdaki annesine çocuğuyla gitmek için çıkan Bilge Bircan Bingöl, kucağında çocuğu Evren Bingöl ile yürüdüğü esnada sokakta başı boş gezen 20 tane köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerle uzun süre mücadele eden genç kadın bu esnada kucağındaki 1 yaşındaki çocuğunu kucağından beton zemine düşürdü. Kafa üstü beton zemine düşen minik çocuk ölümden döndü. Çocuğun yüzü düşmenin etkisiyle morluklar içinde kaldı. Kadın çevredeki vatandaşların müdahale etmesiyle 20 köpeğin saldırısından kurtulmayı başardı. Büyük şok yaşayan ve çok korkan genç kadın o anları gözyaşları içinde anlattı.

Bursada bir kadin cocuguyla 03

Evden annesine gitmek için çıktığını ifade eden Bilge Bircan Bingöl, ‘Mahallemizde çok fazla başı boş köpek var, defalarca müracaat etmemize rağmen herhangi bir tedbir alınmadı. Ben kucağımda çocuğumla yürürken caddenin ortasında birden 20 köpeğin saldırısına uğradım. 20 tane köpekle başı çıkmak mümkün değil. Ben ederken çocuğumu elimden kaldırıma düşürdüm. Çocuğumun yüzü çarpmanın etkisiyle morardı. Bize daha önce de köpek saldırdı. Bu ikinci saldırı. Biz çocuğumla birlikte ölümden döndük, bir an evvel bu başı boş köpeklere çare bulunsun.”

Bilge Bircan Bingöl, nasıl bir tedbir alınmasını bekliyor haberde yer almıyor. Ancak çocuğun yüzündeki  ufak izin kaldırıma düşmesi sonucunda olduğunu açıklıyor.

Bursada bir kadin cocuguyla 06

AKLIMIZA TAKILAN BAZI SORULAR

Yapılan bu haber için tekzip göndermesi mümkün olmayan ya da haberi yapan gazeteci, kurum ve yanlış beyanda bulunan kişi hakkında davacı olamayacak bir sokak hayvanı hakkında böyle bir haber yapmanın amacı ne?

  • 20 köpeğin saldırısına uğrayan bir kişi ufak bir kaldırım sıyrığı ile mi atlatır saldırıyı?
  • Çocuğun yüzündeki ufak iz, köpek saldırısı sonucu mu oluşmuştur? Yoksa köpekten korkan annenin ayağının takılıp düşmesi yüzünden mi olmuştur?
  • Son soru, kadın köpekten korkuyor diye köpekler mi evlerinden, yaşadıkları mahallelerinden taşınmalı, yoksa kadın köpek korkusundan kurtulmak için profesyonel destek mi almalı?

Bu konuyla ilgili fikirlerinizi; (hakaret ve küfür içermeyecek şekilde) bizimle paylaşır mısınız?

Haberin videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruh Eslerini Bulan Hayvanlar ve Insanlarin Etkileyici Fotograflarioc

Sevginin Engel Tanımadığını Hatırlatan 15 Haber

baskent te binanin bodrum katinda 68 kopek

Başkentte, köpek üretimi yapılan bir bodrum katında ses tellerinin alındığı iddia edilen 68 köpek bulundu