in

İDO’dan Feribotta Ölen Sushi Köpekle İlgili Açıklama

Geçtiğimiz cumartesi İstanbul Deniz Otobüsleri’ne (İDO) ait feribotta yasak olduğu gerekçesiyle zorla ‘hayvan taşıma’ bölümününe kafese konulan Sushi adındaki köpek öldü. İDO’dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

İstanbul‘da yaşayan İpek (29) ve kardeşi Orçun Orhan (25), Muğla‘ya tatile gitmek istedi. Orhan kardeşler, 8 yaşındaki ‘Golden Labrodor’ melezi köpekleri ‘Sushi’ ile birlikte önceki gün Yenikapı’dan İDO’ya ait feribota bindi. Orhan kardeşler, köpeklerinin arabada kalmasını talep etti. Ancak görevliler, yasak olduğu için köpeğin hayvan taşıma bölümüne bırakılmasını istedi. Bunun üzerine köpek, evcil hayvan bölümündeki kafese yerleştirildi.

İDO'dan Feribotta Ölen Sushi Köpekle İlgili Açıklama

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Orhan kardeşler, 2 saat süren yolculuğun ardından köpeklerini almaya gitti. Ancak Sushi’nin ağzından kan geldiğini ve telef olduğunu gören Orhan kardeşler, şok geçirdi. Köpeklerinin feribotta ihmal sonucu öldüğünü söyleyen İpek Orhan, köpeği nekropsi (hayvanlara yapılan otopsi) yaptırmak üzere Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirdi.

İpek Orhan, otopsiden çıkacak rapora göre suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Orçun Orhan ise Sushi’nin daha önceden bir rahatsızlığı olmadığını belirterek, “Köpeğimiz feribottaki kafese girmek istemedi. Havalandırma yeterli değildi. Ancak yetkililer havalandırma konusunda sıkıntı olmadığını söyledi. Köpeği zorla kafese soktuk. 2 saat sonra da öldüğünü öğrendik. Burada çok büyük ihmal var” dedi. Orhan ayrıca olayın peşini bırakmayacaklarını bildirdi.

ido-calisanlarinin-zorla-kafese-sokturdugu-kopek-sushi-oldu-306029-5

İDO’dan Açıklama

“Yaşanan üzücü olayla ilgili İDO’dan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: İDO ailesi olarak, 17 Haziran 2017 Cumartesi Günü, 08:30 tarifeli Yenikapı-Bandırma seferimizde yaşamını kaybeden Sushi adlı köpeğin ölümünden büyük üzüntü duymaktayız. 30 yıldır milyonlarca misafirimizin yanı sıra binlerce hayvan dostumuzu da, onlar için oluşturulmuş özel ortamlarda güvenle taşıdık. Ancak geçen cumartesi günü Sushi isimli dostumuzun, evcil havyanlar için oluşturulmuş özel kabinde yolculuk esnasında hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. Bu durum, tüm hayvanseverleri olduğu gibi bizi de derinden etkilemiştir. Sushi’nin ailesinin yaşadığı acıyı paylaştığımızı, İDO’nun 30 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleşen bu olayın takipçisi olacağımızı belirtiriz.”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

İDO Personelinin Zorla Hayvan Taşıma Bölümüne Koyduğu Köpek Öldü!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

validebağ

Validebağ Korusu’nun Küpeli Köpekleri İBB Ekipleri Tarafından Toplandı!

kediskst

Yağmurdan Kaçan Kedi Başbakanlık’ın Çatı Oluğuna Sıkıştı