in

İclal Aydın “Belki Bugün Bir Kedi Daha Sever Hiç Kedi Sevmem Diyen Birileri”

İclala Aydın, sosyal medya hesabından Urla’da yaşanan hayvana şiddet olaylarına değindi.

Urla‘da kedisini veteriner kliniğine götüren oyuncu ve yazar İclal Aydın, insan şiddeti mağduru bir kediyle karşılaştı. Son aylarda hayvana şiddet olaylarının arttığı Urla’da  hayvalar okla vurularak da öldürüldü zehirlenerek de. Bu kez şiddet mağduru kedi tüfekle vurulmuştu. Maalesef bu olay Urla’da ilk değildi. Vurulan kedinin veteriner kliniğine getirileşine tanık olan İclal Aydın dygulanrını sosyal medya hesabından paylaştı.

İclal Aydın Belki Bugün Bir Kedi Daha Sever Hiç Kedi Sevmem Diyen Birileri” 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bu sabah kedim Leyla hanımın aşılarını yaptırmak için veterinere gittim. Tam Leyla’nın işlemleri başlayacaktı ki veteriner hanımın asistanı içeri girdi. “Yine aynı kedi, yine tüfekle vurmuşlar” dedi. Hemen müdehale etmek için bizden izin istediler. Şaşkınlık içindeydim, “tabii” dedim “tabii ne demek, hemen. “ Leyla’yı kucaklayıp muayene masasından kaldırırken kanlar içinde ağlayan, zavallı bir sarman getirdiler içeri. Ah yavrum, görseniz nasıl kan içinde kalmış, nasıl feryat figan ağlıyor… Bahçesine giren kedileri vuran bir adam hikayesi yine😞 mülkiyetini her canlının üzerinde tutan bir insan. Bu adam yalnız değil bu yörede, bir de okçulukla ilgilenen birileri varmış, kedileri okla vuruyormuş. Klinikte çalışanlar bunları anlatırken “Burada, Urla’da mı?” diye sordum inanmak istemeyerek… “Maalesef burada…” dedi veteriner hanım üzüntüyle. “Yakın zaman içinde üçüncü kurşunlama hikayesi bu” dedi…. Kanlar içindeki zavallı yavrucağın fotoğrafını koymaya gönlüm el vermedi. Pinterest’te bulduğum bir fotoğrafla hikayeyi size iletmek istedim. O adamlardan nefret edelim diye değil ama… instagram’ın hayvan ve doğa sevgisinin anımsanmasında, yaygınlaşmasında önemli bir payı olduğunu düşünüyorum. Belki bugün bir kedi daha sever hiç kedi sevmem diyen birileri…”

İclal Aydın şiddet mağduru kedinin son durumunu da sosyal medya hesabından paylaştı.

İclal Aydın Belki Bugün Bir Kedi Daha Sever Hiç Kedi Sevmem Diyen Birileri” 1

“Az önce bizim Sarman’dan haber geldi. Urla Zaugg Veteriner Kliniğinden sevgili Attila bey az önce fotoğraflarla birlikte son durumu bildiren bir mesaj atmış: . “Bugun şahit olduğunuz kedi vurulması olayı ile ilgili bilgi vereyim istedim. Kedimiz iyi durumda. Hayati tehlikeyi atlattı” demiş bir dolu fotoğraf göndermiş. Küçümenin müdehaleden sonraki hali maşallah çok iyi. Fotoğrafları kaydırın (Son fotoğraf rahatsız edici olabilir. Çocuğun temizlenmiş ve vücudundan kurşun-saçma her ne ise tüfekten çıkanlar alınmış hali) Onu koruyup kollayan, savunan, hakkını arayan beyefendiye ve klinik çalışanlarına sonsuz sevgi ve dua ile”

İclal Aydın Belki Bugün Bir Kedi Daha Sever Hiç Kedi Sevmem Diyen Birileri” 3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hersek Lagününde Kızıl Akbaba Sürpriziöç

Hersek Lagünü’nde ‘Kızıl Akbaba’ Sürprizi

russian blue 1

En Sağlıklı Ve Alerji Yapma Riski Düşük Kedi Irklarından Biri: Russian Blue