in

İçişleri Bakanı Soylu: Evcil hayvanları gezdirenlere ceza kesilmeyecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının uygulandığı 31 ilde, hayvanlarını gezdirmek için dışarıya çıkan kişilere ceza kesilmeyeceğini ve kesilen cezaların iptal edileceğini açıkladı.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı ve HAÇİKO Derneği kurucusu Ömür Gedik  sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerde hayvan dostlarından gelen tepkiler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuştuğunu ve evcil hayvanlarını sokağa çıkaranlara ceza kesilmeyeceğini, kesilen cezaların ise iptal edileceğini söylediğini iletti.

Soylu, Ömür Gedik’e yaptığı açıklamada, “Hayvanseverler köpeklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çok uzağa gitmeden evlerinin önüne çıkabilirler, bu konuda talimatım ceza kesilmemesi yönünde, ceza kesilmesi söz konusu değildir, kesilen cezaları da iptal edeceğiz” dedi.

Soylu, besleme yapan gönüllerin de kaymakamlıklarla ve belediyelerle koordineli olarak sokak ve bölge beslemelerine devam edebileceklerini söyledi. Bakan, kaymakamlık ve belediyelerin karantina süresince sokak ve orman beslemeleri yapması konusunda talimat verdiğini de yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cod1

COVID-19 tedbirleri kapsamında patili dostların temizliğini nasıl yapmalıyız?

Hayvan Pazarları Hala Açık PETA da uyardı Yeni Bir Pandemi Kapıda

Hayvan Pazarları Hala Açık! PETA da uyardı: Yeni Bir Pandemi Kapıda!