in

Tepeören Mahalle Muhtarı Hasan Arslan: Hayvan Bakımevi Sokaktaki Hayvanlara da Sahip Çıkmıyor!

Tuzla’da İBB’ye ait hayvan bakımevi yakınlarındaki bir alanda ölü hayvanların gömülmeden bekletilmesine ilişkin İBB’li yetkililerden iddiaların asılsız olduğuna yönelik açıklama gelirken, mahalle muhtarı ise duruma tepki göstererek mahallede yoğun kokudan dolayı vatandaşların şikayetçi olduğunu belirterek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tuzla’da Tepeören’de bulunan Hayvan Bakımevi ve Yaşam Alanı yakınlarında hayvan cesetlerinin üst üste atılarak üzerinin açık bırakılması sonrası İBB yetkilileri tarafından iddiaların asılsız olduğu belirtilmiş ve çevre sakinleri tarafından belirtilen yoğun koku iddiasına ise ‘çevrede herhangi bir yerleşim alanı olmadığı’ sözleriyle karşılık verilmişti. Tepeörem mahalle muhtarı Hasan Arslan duruma tepki göstererek mahallede yoğun kokudan dolayı vatandaşların şikayetçi olduğunu belirtti. Hasan Arslan, çevredeki restoran ve mahalle sakinlerinin kendisine gelerek olaya ilişkin defalarca şikayetçi olduklarını belirtirken, hayvan bakımevinin sokaktaki hayvanlara sahip çıkmadığını da sözlerine ekledi.

IBBye Ait Hayvan Bakimevine Mahalle Muhtarindan Tepki

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Arslan: “Sokaktaki Hayvanlara Villada Yaşayanlar Bakıyor”

İBB yetkilileri tarafından olayın asılsız olduğu iddiaları sonrası konuşan Tepeören Mahalle Muhtarı Hasan Arslan yaptığı açıklamada durumdan ne kadar rahatsız olduklarını belirti. Tepeören Mahale Muhtarı Hasan Arslan, “Bu konuyla ilgili oldukça fazla rahatsız durumdayız. Farklı ilçelerden getirilen bu hayvanlar buralara yanmış vaziyette adeta bir atıkmış gibi bırakılmış. Burada 100’den fazla hayvan cesedi vardı. Daha sonra gömüldü. Mahalle sakinleri başta olmak üzere çevrede bulunan restoranlardan da şikayet geldi. Kokular artınca bu durum ortaya çıktı. Burada resmen açıkta kalmış bir ceset yığını vardı. Diğer bir konuda burada barınak var ama barınağın içerisi boş. Bu çevrede tüm hayvanlar sokaklarda yatıyor. Barınaklarda 4-5 hayvan varsa geriye kalanlar hep dışarıda. Bu hayvanlara villada yaşayan insanlar bakıyor. Villaların arkasına kulübeler yapmışlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkariden Can Dostlari Sevindiren HaberRontgen ve Ultrason Cihazlari Alindi2

Hakkari’den Can Dostları Sevindiren Haber: Röntgen ve Ultrason Cihazları Alındı

Nazilli Belediyesi yarali leylege sahip cikti 1

Yaralı Leyleğe Nazilli Belediyesi’nden Yardım Eli