in

İBB’nin ‘Hayvan Parkı’na Sosyal Medyada Tepki Yağdı!

İBB, Kadıköy’de iki adet köpek eğitim parkı açtığını duyurdu. İBB’nin resmi hesabından yayınlanan videoda çevre sakinleri durumdan memnuniyetlerini bildirirken, paylaşımın altına çok sayıda eleştirel yorum yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadıköy’de Acıbadem Mahallesi ve Yoğurtçu Parkı’na iki adet köpek eğitim parkı açtığını duyurdu.

Parkların tasarımında köpeklerin sağlığı için doğal ahşap ürünlerin kullanıldığı belirtilirken, İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Dağlı, “Pandeminden dolayı hem vatandaşlarımız hem de onların can dostları dışarı çıkamamışlardı. Daha sonradan özellikle dışarıda alalarda geçirmek istedikleri bir oyun alanı arıyorlardı kendilerine. Böyle bir talep geldi bize. Bu alanda hem köpekler sosyalleşmiş oluyor hem de enerji ve streslerini atabiliyorlar. Aynı zamanda sahipleri de bu alanda onlarla birlikte vakit geçirmiş oluyor.” Dedi.

İBB’nin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan videoda çevre sakinleri memnuniyetlerini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Diğer bir yandan “Ne dersiniz, bu köpek oyun alanlarından daha çok yapalım mı?” notu ile yayınlanan videonun altına; önceliğin sokakta açlıkla mücadele eden hayvanlara ve barınaklardaki kötü koşulların iyileştirilmesine verilmesi gerektiği yönünde çok sayıda yorum yapıldı.

İŞTE O ELEŞTİRİLERDEN BAZILARI:

Kargosunu Teslim Almak için Dışarı Çıktı, Kedisi Hayatını Kaybetti

13

Yemek Gördüğü Anda Yüzünde Kocaman Bir Gülümseme Oluşan Köpek