in

İBB’den ‘Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Çalıştayı’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna yönelik ilgili bakanlıklardan yetkililerin ve 39 ilçe belediyesinin veteriner hizmet sorumlularının da katılacağı çalıştay düzenliyor.

ibb-çalıştay-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

30 Mart 2016 tarihinde saat 10.00’da Wow İstanbul Hotel’de düzenlenecek olan ‘1. Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Çalıştayı’nda sokak hayvanlarına yönelik sorunlar ve çözüm önerileri görüşülecek. Çalıştay, sahipsiz hayvan bakımevi ziyareti ile son bulacak.
İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nce düzenlenecek olan çalıştaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, Orman ve Su işleri Bakanlığı yetkilileri, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu ile Klinik Bilimler Anabilim Dalı Başkanları, 39 ilçe belediyelerin veteriner hizmet sorumluları ile Marmara Bölgesi İl Belediye Veteriner Hekimleri katılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon çalışmaları kapsamında; hayvanları aşılama, kısırlaştırma, tedavi, bakım ve beslenme hizmetlerini gerçekleştiriyor. Mikroçip uygulanarak elektronik ortamda kayıt altına alınan hayvanlar, isteyen kişilere sahiplendiriliyor.

Belediyenin basın bültenine göre; sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar kapsamında 2015 yılında; 33 bin hayvanın tedavisinin tamamlandığı, 34 bin hayvanın aşısı yapıldığı, 21 bin hayvan kısırlaştırıldığı, 987 hayvanın ise sahiplendirildiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

postakedi ajanimo6

Yaramaz Kedinin Sekiz Günlük Aç-Susuz Yolculuğu

Kafası Karışık 18 Dünya Tatlısı Hayvan Ajanimo 12

Kafası Karışık 14 Dünya Tatlısı Hayvan