in

İBB Veteriner İşleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun Görevden Alındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 2013 yılından beri Veteriner İşleri Müdürlüğü yapan, Muhammet Nuri Coşkun, hayvanseverlerin yoğun şikayeti ve İBB yönetimiyle yaptıkları görüşmeler neticesinde görevinden alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Veteriner İşleri Müdürlüğü görevini 2013 yılından beri sürdüren Muhammet Nuri Coşkun görevinden alındı. Çoşkun’un göreve geldiği günden beri hayvan hakkı savunucuları ile iş birliği yapmayı reddettiği ve yasa dışı köpek toplattığı iddia ediliyordu. Özellikle, Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasından sonra, hayvanlara yapılan yasa dışı muamelelerin arttığını iddia eden hayvanseverler, yıllardır Coşkun’un görevden alınması için yetkili mercilere şikayetler bildirirken, diğer yandan da İBB yönetimi ile de bu konuyu sık sık görüştüler.

IBB Veteriner Isleri Muduru Muhammet Nuri Coskun Gorevden Alindi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İBB, Hayvanseverlerin Çağrısına Kayıtsız Kalmadı

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu ve Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu üyelerinin Eylül 2020’de Ekrem İmamoğlu ve kadrolardan sorumlu başkan danışmanı olan Gökhan Günaydın ile yaptıkları görüşmelerle birlikte, Coşkun’un görevinden alınmasını talep eden hayvanseverlerin bu girişimleri sonuç verdi ve Coşkun’un görevine son verildi. Hayvan hakkı savunucularının Coşkun hakkında, birçok kez şikayette bulunduğu ve Coşkun’un da çok kez, hayvanlara yasa dışı muameleler yaptırdığı da yıllardır iddialar arasındaydı. İBB yönetiminin verdiği bu karar, hayvanseverleri oldukça sevindirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Veteriner İşleri Müdürlüğü görevine Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fevzi Karaağaç’ın getireleceği iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Izmirin Bayrakli kedi

Bayrakılı’da Yıkım Sırasında Aşağı Düşen Kediden Haber Var

Esnaftan Sokak Hayvanlarina Alkislanacak Hareket 3

Esnaftan Sokak Hayvanlarına Alkışlanacak Hareket