in

İBB’den atların sahiplendirilmesiyle ilgili iddialara yanıt

Sosyal medya ve WhatsApp üzerinde paylaşılan “700 at 3 kişiye sahiplendirildi” haberleri üzerine konuştuğumuz İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık iddiaları kesin bir dille yalanladı ve koronavirüs tedbirleri kapsamında sahiplendirme sürecinin de askıya alındığını söyledi.

Özel Haber / Adalar ilçesinde atlı fayton taşımacılığının kaldırılmasının ardından İBB tarafından satın alınan atların, sahiplendirileceği açıklanmıştı.

O günden bu yana sahiplendirme süreciyle ilgili bir gelişme yaşanmazken, son günlerde sosyal medya ve WhatsApp üzerinden paylaşılan bir iddia insanları tedirgin etti.

‘700 ATIN ÜÇ FARKLI KİŞİYE SAHİPLENDİRİLDİĞİ’ İDDİA EDİLDİ

“Doğrulanmış bilgi” notuyla paylaşılan mesajda İBB’nin; 500 atı Urfa’dan bir kişiye, 200 atı da Adana’dan iki kişiye ücretsiz sahiplendirdiği iddia edilmişti.

At bakımın büyük maliyet, emek ve zaman gerektirmesinden ötürü bireysel olarak atların bakımının neredeyse imkansız olacağı; böyle bir durum olursa atları ticari faaliyetlerde kullanılabileceği ihtimali ile ortada dolaşan bu iddiayı Ajanimo.com olarak  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık’a sorduk.

ibb veteriner hizmetleri daire başkanı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 “BUNLAR KESİNLİKLE ASILSIZ HABERLER”

İddiaları kesin bir dille yalanlayan Atalık, “Bunların hepsi kesinlikle asılsız haberler. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu alandaki faaliyetlerimiz de durduruldu. Şu anda sadece onların rahatlarını sağlamaya çalışıyoruz. Dolaşan bu iddialar baştan aşağı dedikodudur. Gelişme olduğu takdirde bilgilendirme yapılacaktır zaten.” dedi.

Sahiplendirmeyle ilgili olarak taleplerin olduğunu da aktaran Atalık, “Sahiplendirirken kişilerden ziyade, kurumlara öncelik vermeye çalışacağız. Şu anda çevre adalardan transfer edilen atlar için de yeni barınak çadırlar oluşturuldu. Özel seyisler birebir ilgileniyorlar. Şu anda tek istediğimiz rahat etmeleri.” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ibrahim saraçoğlu koronavirüs ve veteriner hekim açıklaması

“Koronavirüsü Yenmek İçin Veteriner Hekimlerden Yardım Almalıyız!”

Veteriner Hekimler Korona Nedeniyle İnsanlarda da Kullanılan Malzemelerimiz Elimizden Alınırsa Kendi Acil Hastalarımıza Müdahale Edemeyizöç

Veteriner Hekimler: Korona Nedeniyle İnsanlarda da Kullanılan Malzemelerimiz Elimizden Alınırsa Kendi Acil Hastalarımıza Müdahale Edemeyiz