in

İBB ve KoçSistem’den Sokak Hayvanları için Dijital Platform: SemtPati

Hayvan hakkı savunucuları, veteriner hekimler ve İBB aynı platformda buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri AŞ işbirliği ile hayata geçirilecek  SemtPati Projesi’nin protokolü bugün gerçekleşen tören ile imzalandı. İstanbul Planlama Ajansı Florya Yerleşkesinde gerçekleşen törene  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve iş insanı İpek Kıraç katıldı. İpek Kıraç, törende neden böyle bir proje geliştirdiğini anlattı. Sokak hayvanlarına olan hassasiyetinden bahseden İpek Kıraç, sokak hayvanlarının toplum tarafından bir zenginlik olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kentleşemnin mağdur ettiği il canlılar sokak hayvanları. Sokak hayvanlarının yaşadığı yere büyük siteelr yaplıyor. Sonra oraya sonradan gelen site sakinleri hayvanları orada istemiyor. Hayvanlar orada yaşama mücadelesi veriyor. Hayvanları barınağa kapatmaya ne kanun müsade eder ne de insanlık ne de canlıya olan saygı eder. Bu proje ile bir diyolog köprüsü kurulması ve sokak canlıları ile olacak diyoluğun bilinçli hale gelmesini umuyoruz. Bu uygulama ile köpeklerin beslenme ve sağlık ihtiyaçları anlık olarak yapılabilecek.

SemtPati Projesi, sokak hayvanlarının daha sağlıklı şartlarda yaşayabilmesini amaçlıyor. SemtPati uygulaması ile bölgedeki sokak hayvanlarının sayıları ile beslenme, barınma, aşılama, kısırlaştırma verileri de kayıt altına alınacak. Hayvanlara yönelik sahiplendirme ve geçici yuva bulma çalışmaları da yapılacak. Proje ile gönüllüler, veteriner hekimler ve İBB aynı platformda buluşacak.

Pilot bölge olarak Göktürk Merkez Mahallesi’nin seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pasa

Sokakta Hayata Küsmüş Olarak Bulunan Paşa’nın Muhteşem Değişimi

Kus Cennetinde Yangin Cikti

Kuş Cenneti’nde Yangın Çıktı