in

İBB Önündeki ‘Yaşam Nöbeti’ Çadırlarda Devam Ediyor: Sesimizi Duyun, Atlı Fayton İşkencesine Son Verin

İBB önünde ‘Yaşam Nöbeti’ gece boyunca devam ederken, hayvan hakları savunucularının sabah Ekrem İmamoğlu ile görüşeceği bildirildi.

Büyükada’da önce açılan dev çukurların gizemi merak edilirken, sonrasında fayton işkencesine maruz kalan 81 atın ruam hastalığı nedeniyle, dün gece sessiz sedasız bir şekilde öldürülmesi hayvan hakları savunucularını ayaklandırdı. Öğle saatlerinde başlayan fayton eylemi gece de devam etti.

Dün öğle saatlerinde İBB önünde toplanan hayvan hakları savunucuları, Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan verdiği sözü tutumasını isterken, atların öldürülme yönteminin kamuoyu ile paylaşılmasını ve acil olarak atlı fayton işkencesinin son bulmasını talep etti.

Sabaha kadar sürecek ‘Yaşam Nöbeti’nde hayvan hakları savunucuları artık verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ederken, fayton işkencesini de ellerindeki dövizlerle protesto etti.

Ekrem İmamoğlu ile sabah bir görüşme yapacak olan hayvan hakları savunucuları taleplerini  İmamoğlu’na ileteceği bildirildi.

“Atların Öldürülme Yöntemi Kamuoyu ile Paylaşılsın, Atlı Faytonlar Yasaklansın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zararlı

Köpekler İçin Zehirli Meyve ve Sebzeler

Mezbaha ve Üretim Çiftliklerden Kurtarılan 13 Hayvanöç

Mezbaha ve Üretim Çiftliklerden Kurtarılan 13 Hayvan