in

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Sorunu Elektrikli Araçlarla Çözüyoruz, Altyapısını Oluşturduk

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ruam hastalığı” nedeniyle Adalar’da 81 atın öldürülmesini protesto amacıyla Saraçhane’de eylem düzenleyen gruptan 7 temsilciyi, makam odasında kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, faytona koşulan at ölümlerini protesto eylemi düzenleyen gruptan 7 temsilciyi, makam odasında kabul etti. Gruptan hayvan özgürlüğü aktivisti, gazeteci Zülal Kalkandelen, Adalar’da düzenlenen çalıştaya davet edilmediklerini belirterek, “Düzenlenen çalıştayın sübjektij (öznel) oduğunu düşünüyorum” dedi.

“Hayvan canı her şeyden önce geliyor bizim için” diyen Kalkandelen, “Biliyorum bu bir gelenek olmuş, alışkanlık olmuş, kimisi için Ada’nın simgesi olmuş. Doğru. Ama biz de diyoruz ki; bazı simgeler, bazı gelenekler, zaman içerisinde değiştirilmeli. Çünkü, toplumlar ancak böyle uygarlaşabilir. Siz, göreve geldiğinizde, herkes için çok daha yaşanabilir bir kent vaat ettiniz. Hepimizde bir umut yarattınız. ‘Her şey daha iyi olacak’ dediniz. Biz, hayvanlar için de iyi olacağını düşündük. Çünkü siz, hayvan hakları taahhütnamesini de imzaladınız. ‘Kaldıracağım’ dediniz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

faytonculardan ibbye tepki

Faytonculardan İBB’ye Tepki: Açlık Grevi Başlatacağız!

seker kopek emin ellerde

Kürekle Eziyet Edilen ‘Şeker’ Köpek Artık Kaymakamlık Konutunda