in

İBB Adalar’daki Atları Satın Almaya Başladı

Atlı faytonların kaldırıldığı Adalar’da İBB faytonculardan atları satın almaya başladı.

Adalar‘da Ruam hastalığı sebebiyle 105 atın öldürülmesinin ardından diğer atlar karantina altına alınmıştı. Hayvan hakkı savunucuları İBB’nin atı faytonlara son vermesi için günlerce İBB Saraçhane binası önünde yaşam nöbeti tutmuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da atlı faytonları kaldırma kararı almıştı.

Kararın ardından İBB Meclisi tescilli faytonlara plaka başına 300 bin TL, her at içinse 4 bin TL ödemesine karar verdi. Karantina altındaki atların İBB tarafından satın alımı bu hafta itibari ile gerçekleşmeye başladı. İBB Veteriner Hizmetleri Müdür yardımcısı Fahrettin Cerrahi atların alımının başladığını, şu an Adalar’da toplam 1224 tane at olduğunu bu atlardan 624 tanesinin ise satın alındığını açıkladı. Cerrahi, faytoncuların yapılan işlemlerin ardından atlarını Adalar’daki İBB yetkililerine teslim etmelerini gerektiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun atların İBB tarafından satın alınmaya başladığını duyururken atların karantina sonrası korunacakları bir alana nakledileceğini açıkladı.

Veteriner Hekim Ayşe Yetiş: Yanlış Beslenme ve Hareketsizlik Atları Öldürür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğe Çarpıp Kaçan Vicdansız Sürücüöç

Köpeğe Çarpıp Kaçan Vicdansız Sürücü

Kafası konserve kutusuna sıkışan kediyi itfaiye kurtardı öç

Yalova’da Kafası Konserve Kutusuna Sıkışan Kedi Kurtarıldı