in

Huqqa Cafe ‘Akvaryum Nargile’den Geri Adım Atmıyor

Sosyal medyada yayılan fotoğraflar sonrası ortaya çıkan ‘akvaryum nargile’ skandalına tepkiler giderek artıyor.

nargile2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara Huqqa Cafe’nin menüsünde bulunan ‘akvaryum nargile’ ile ilgili sosyal medyada yayılan fotoğraflar bir skandalı ortaya çıkardı. Huqqa Cafe’nin, “görsellik” oluşturması açısından nargilelerin içine canlı balık koyması sonrası yaşanan “hayvan sömürüsü” tepki çekti. Gaia Dergi’den Gamzegül Kızılcık’ın haberine göre, Huqqa Cafe’nden yetkili bir kişi, balıklara zarar vermediklerini söyleyerek, “Yapmayın Allah aşkına, siz evde hayvan beslemediniz mi?” dedi. Firma, balıklara nargile suyunun temas etmediğini aktardı.

nargile3

“Ankara Huqqa Cafe’de nargilenin içine canlı balık koyuluyor, adına da akvaryum nargile diyorlar. Kişisel zevk ve eğlencelerinizin içine canlıları hapsetmeyin” ifadeleriyle Change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı. Yurttaşlar, yaşanan olay sonrası, Orman Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü’ne firmaya yönelik şikâyet mailleri atıyor. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Hayvan Hakları Fedarasyonu (HAYTAP) da konunun takipçisi olacağını belirtti.

https://www.instagram.com/p/BIfQKzQBZPf/?taken-by=efekdogan

Huqqa Cafe‘nin İstanbul’daki işletmecisi Instagram hesabından ‘akvaryumlu nargile’nin çalışma mantığını anlattığı bir video yayınlayarak balıkların zarar görmediğini vurguladı. Videonun altına yorum yapan hayvan dostları işletmecinin ‘akvaryum nargile’deki ısrarına tepki gösterdi.

Kaynak: Birgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan facebook

Facebook’tan İlginç Analiz

one cıkan kabak

Hayvan Yemi Pahalılığına Milli Çözüm: Kabak