in

Hükümlüler Köpekler için Kulübe Yaptı

Edirne’de, 15 hükümlü sokakta yaşayan sahipsiz köpeklerin kışı atlatabilmeleri için korunaklı kulübeler inşa etti.

Edirne Denetimde Serbestlik Müdürlüğündeki hükümlüler ve personel, yaklaşan kış şartları öncesinde, sığınacak yer arayan sokak köpeklerinin sıcak bir ortamda kışı geçirmeleri için kollarını sıvadı.

Hükümlüler Köpekler için Kulübe Yaptı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Edirne Sokak Hayvanları Barınağında toplanan 15 hükümlü, sokak köpeklerinin kışı atlatabilmeleri için korunaklı kulübeler yaptı.

Edirne Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Yıldır, mahkumların çok anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını söyledi.

Hükümlüler Köpekler için Kulübe Yaptı 2

Yaklaşan kış şartlarını da dikkate alarak, hükümlülerle birlikte doğayı ve dünyayı paylaştıkları hayvanlara sevgilerini göstermek istediklerini söyleyen Yıldır, “Amacımız hükümlülerimize doğa ve hayvan sevgisi kazandırmak, onların eğitim ve rehabilitasyon süreçlerine olumlu etkide bulunmak ve sokak hayvanları için farkındalık yaratarak onlara kış şartlarında sıcak bir ortam sunmak” dedi.

Yıldır, hükümlülerin yaptıkları yaklaşık 20 kulübenin, köpeklerin en çok bulunduğu alanlara bırakılacağını vurguladı.

Amaç hükümlülerin empati kavramını anlayabilmelerini sağlamak

Edirne Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyoloğu Ece Yaman ise, şiddet ve suçun diğer davranışlar gibi öğrenilmiş davranışlar olduğunu, yapılan araştırmalarda şiddet suçu işleyenlerin ilk olarak bu suçu toplumun en zayıf halkası olarak görünen sokak hayvanları üzerinde denediklerini anlattı.

Hükümlüler Köpekler için Kulübe Yaptı 1

Çocukluğunda hayvan sevgisini hisseden, empati kurma yetkisine sahip insanların ileri yaşlarda şiddet duygusundan da uzak durduklarını belirten Yaman, şöyle konuştu:

“İşte bizim etkinliğimizin de temel amacı bu. Hükümlülerimizin empati kavramını anlayabilmelerini sağlamak, hayvan ve doğa sevgisini aşılamak bunları yaparken de yağmur ve karlı havalarda sokak köpeklerinin sığınacakları özel alanlar yapmak. Sokaklarda yaşayan sevimli dostlarımız bu dayanıklı kulübelerde daha iyi şartlarda barınmış olacaklar. Bu bizim için büyük mutluluk.”

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yanan Binada Mahsur Kalan Kedi için Kurtarma Operasyonuöç

Yanan Binada Mahsur Kalan Kedi için Kurtarma Operasyonu

Adanalı Hayvanseverler Buluşup Kedi Evi Yaptıöç

Adanalı Hayvanseverler Buluşup Kedi Evi Yaptı