in

Hükümetten Beklenen Hamle: Hayvanları ‘MAL’ olarak Gören Anlayış, Artık ‘CAN’ Olarak Görecek

Hayvanlara yönelik şiddet ve taciz suçlarının göstermelik para cezalarıyla geçiştirilen yasanın değişeceğini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Düzenlemede son aşamaya gelindiğini belirtti.

Erzincan Orduevi’nde bir askerin kediye yaptığı şikence günlerce konuşulmuştu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvanları korumaya yönelik düzenlemenin son aşamaya geldiğini belirterek, “Bu yapılan çalışmayla hayvanları bir ‘mal’ olarak gören anlayıştan, onları da bir ‘can’ olarak gören anlayışa dönüşecek şekilde bir düzenlemeyi yapacağız inşallah. Hayvanlar da insanlara emanettir. Kötü muamele, işkence asla kabul edilemez” dedi.

adaletbakani abdülhamitgul

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün uçakla Erzurum’a gelerek Palandöken’deki bir otelde yapılan ‘Terör Suçları Bölge Değerlendirme Toplantısına’ katıldı. Hayvanları korumaya yönelik düzenlemenin son aşamaya geldiğini belirten Bakan Abdulhamit Gül, şöyle konuştu: “Yine hayvanları korumaya ilişkin düzenlemelerde de son aşamaya geldik. Kurumlarımızla birkaç aydır yaptığımız çalışmayı nihayete erdirmek üzereyiz. Kurumlarımızın da son görüşünü aldıktan sonra bunu kamuoyuyla paylaşıp, Meclis’e inşallah sevk edeceğiz. Bu yapılan çalışmayla da hayvanları bir ‘mal’ olarak gören anlayıştan onları da bir ‘can’ olarak gören anlayışa dönüşecek şekilde bir düzenlemeyi yapacağız inşallah. Çünkü ‘Yaratılanı severiz, Yaradan’dan ötürü’. Bunların hepsi bizlere emanettir. Hayvanlar da insanlara emanettir. Kötü muamele, işkence asla kabul edilemez. Bu husus ile ilgili de yasadaki hangi ihtiyaçlar varsa bunları tekrar gözden geçirip kamuoyuyla paylaşacağız. Ak Parti hükümeti bu konuda çok önemli adımlar attı ama uygulamada kötüye kullanılan ya da boşluk olan hususları da tekrar göz önüne alıp, para cezalarını artırıp, hapis cezasını getiren çalışmaları tamamlamış olacağız.”

Ne Olmuştu…

Orduevi’nde Yavru Kediye Öldüresiye İşkence

Görüntülerin sosyal medyada infial yaratması üzerine asker Taner H. gözaltına alındı.

Erzincan Orduevi’nde Kediye İşkence Yapan Asker Gözaltına Alındı

Ve hayvanları MAL olarak gören yasalardan ötürü serbest bırakıldı…

Erzincan’daki Cani Tabi ki Serbest Bırakıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopegibicakladi

Havladığı Gerekçesiyle Köpeği Boğazından Bıçakladı!

tunceliyarali kedi 4

Tunceli’de Askerlerin Yaralı Halde Bulduğu Kedi Kurumun Neşesi Oldu