in

Hükümet, Hayvanlara Karşı İşlenen Suçlara Karşı ‘Sıfır Tolerans’ Duruşunu Açıkladı!

COVID-19 salgını ve beraberindeki ekonomik krizden kaynaklanan hayvan istismarında artış iddialarının ortasında Tayland Dışişleri Bakanlığı; hayvan istismarı, zulüm veya ihmale karşı sıfır tolerans duruşunda olacaklarını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan pandemik hastalığın ardından Mart 2020’de, Tayland hükümeti kısmi tecrit tedbirleri almak zorunda kaldı. Turizmin de durmasıyla hayvanları sömürerek üzerlerinden para kazanan işletmeler zor duruma girdi.

Ülkenin dört bir yanındaki tutsak fillerin insanlık dışı koşullarda tutulduğu, çoğu tesisin personelinin işten çıkarıldığı ve birkaç kişinin de hayvanları beslemek ve onlara bakmak için mücadele ettiği haberleri ortaya çıktı.

Kısa bir süre sonra, hayvan refahı tartışmaları, Tayland’ın hindistancevizi endüstrisinde yer alan maymunların istismar edildiğini iddia eden video görüntüleri ve raporlarla alevlendi!

Tayland hükümeti açıklamasında endişelere değindi ve Hayvancılık Geliştirme Dairesi’nin (DLD), ülke geneline dağılmış il ofisleri ağı aracılığıyla, filler için turizm geliri yetersizliği nedeniyle ortaya çıkan yiyecek kıtlığını çözebildiğini bildirdi. Dışişleri Bakanlığı, “Ülkenin dört bir yanındaki fil kamplarına sekiz tondan fazla taze ot ve 25 tondan fazla saman dağıtabildi ve sorunu haftalar içinde çözdü” diye yazdı. Hükümet ayrıca, hayvan refahı örgütlerini davaya dahil ettiğini ve onların yardımıyla filleri geçici olarak yeterli yiyecek kaynağına sahip yerlere yerleştirdiğini söyledi.

HAYVANARIN İSTİSMARINI ÖNLEMEK İÇİN ŞİKAYET KANALLARI OLUŞTURMUŞLARDI

Tayland başlangıçta 2014 yılında Hayvanların Zulmünü Önleme ve Hayvanların Refahı Yasasını ve bundan kısa bir süre sonra da DLD’yi tanıtarak hayvanları korumak için bir tavır aldı.

Hayvan refahı konusunda farkındalık yaratmak ve hayvan istismarının durdurulmasına halkın katılımını teşvik etmek için DLD, hayvanlara yönelik algılanan herhangi bir kötü muamelenin doğrudan yetkililere veya ‘DLD 4.0’ mobil uygulaması aracılığıyla bildirilebilmesi için şikayet kanalları oluşturmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

regl

Kısır Köpekler Regl Olur Mu?

Orman Yanginlarindan Etkilenen Hayvanlar Icin Acil Durum Ilan Edildi

Orman Yangınlarından Etkilenen Hayvanlar İçin Acil Durum İlan Edildi!