in

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Hayvan Hakları Yasa Tasarısı için STK’lar Dinlensin” Talimatı

Hayvan hakları yasa tasarısına tepki gösteren hayvan hakkı savunucuları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Ankara’ya davet edildi.

Türkiye‘nin kanayan yarası hayvana yönelik şiddet bir türlü dindirilemiyor. Hayvan hakkı savunucuları hayvanları koruyacak gerçek bir yasa taleplerini yıllardır milletvekillerine ulaştırmaya çalışıyor.  TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu ile aylardır görüşme yapan ve olumlu bir yasa tasarısı bekleyen hayvan hakkı savunucuları  AKP Grup Başkan Vekili Avukat Özlem Zengin açıklamaları ile endişeye kapılmıştı. Özlem Zengin açıklamasında evde bakılacak hayvan sayısının 3 ile sınırlandırılacağını açıklayınca hayvan hakkı savunucularındanda tepki geçikmemişti. Sadece bu madde değil henüz açıklanmayan yasa tasarısınde olduğu düşünülen diğer maddelerde tepki çekti.

Hayvan Haklari Yasa Tasarisinda Neler var 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili Mustafa Yel ve AKP Grup Başkan Vekili Avukat Özlem Zengin’in açıklamalarından yola çıkarak tasarıyı yorumlayan havan hakkı savunucuları tasarıyı ölü doğan bir yasa olarak tanımlamıştı. Hayvan hakkı savunucuları tasarının kendilerinden saklanmasını da tepki gösterdi.

Yasa tasarısına tepkiler çığ gibi büyürken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan önemli bir talimat geldi. Hayvan hakkı savunucuları Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile Ankara’ya davet edildi. Hayvan hakları yasası tasarısını incelemek ve görüş bildirmek için Ankara’ya davet edilen aktivistler 11 Mart’ta TBMM’de olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lady Gaganin uc Fransiz buldog kopegini gezdiren gorevliye saldiri 1

Lady Gaga’nın Köpekleri Silahlı Saldırı ile Kaçırıldı

Sokak Hayvanlarina Yuva Yapmak icin Biraraya Geldiler

Sokak Hayvanlarına Yuva Yapmak için Biraraya Geldiler