in

Erzincan’daki Cani Tabi ki Serbest Bırakıldı

Erzincan’da orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence yaptığı gerekçesiyle adliyeye sevk edilen er, serbest bırakıldı.

Kent merkezindeki subay orduevinde yakaladığı kediye yumruk ve tekme  atarak işkence yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan T.H, inzibatlar tarafından  Erzincan Adliyesine getirildi.

erzincanorduevikediyeiskence 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

T.H’nin, savcılıktaki ifadesinde İstanbul’da yaşadığını, hayvanları  sevdiğini, kendisinin de hayvan beslediğini, 4 gün önce nişanlısından ayrıldığı  için psikolojik durumunun iyi olmadığını, olay günü alkol aldığını ve  yaptıklarından pişmanlık duyduğunu söylediği öğrenildi.

T.H, ifadesinin ardından uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespiti  için kan tahlili yapılması amacıyla Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine  götürüldü.

Zanlı, hastanedeki işlemlerinin ardından yeniden adliyeye getirildi.

Cumhuriyet savcısına ifade veren T.H, ardından Türk Ceza Kanunu’nun  151/2 maddesinde düzenlenen ve 4 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para  cezasını öngören “mala zarar verme” suçundan “Haklı bir nedeni olmaksızın,  sahipli hayvanı öldürdüğü ya da işe yaramayacak hale getirdiği” gerekçesiyle sulh  ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlikçe yeniden ifadesi alınan T.H, adli kontrol şartıyla  salıverildi.

Hayvan hakları yasasının ceza kanununda olmaması ve hayvana yönelik şiddet suçlarının para cezası ile cezalandırılması hayvan aktivistlerini yasal olmayan yollara itiyor. Bir hayvanı acımasızca katleden şahsın para cezası ile serbest bırakılması bazı hayvan aktivistlerini yasal olmayan yollara  başvurmasına neden oldu. Facebook’ta  karmaskeli hayvanseverler adlı bir grup serbest kalan şahsı dövene 10.000 lira ödül vereceğini açıkladı.

24232277 686459311559390 7113372929410113543 n

Hayvana yönelik suçlara caydırıcı cezalar verilmesini ve toplumun böyle gayri meşru yöntemlere başvurmak zorunda bırakılmamasını umuyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Narcity Yönetimi ile Hayvanseverler Yine Karşı Karşıya Geldiöç

Narcity Yönetimi ile Hayvanseverler Yine Karşı Karşıya Geldi

erzincanorduevikediyeiskence 11 1

TSK’dan Yavru Kediyi İşkence ile Öldüren Askere Disiplin Koğuşu Cezası