in

Hoşgeldin Bebek!

İngiltere’de bir hayvanat bahçesinde goriller üzerinde nadir gerçekleştirilen sezeryan operasyonla bir yavru goril dünyaya geldi.

BBC’nin haberine göre, Bristol Hayvanat Bahçesi sakini ‘Kera’ isimli anne gorilde görülen gebelik zehirlenmesi nedeniyle doğumun zamanından önce gerçekleştirildiği ve sezeryanle yavrunun alındığı belirtildi. Bir kilogram ağırlığında doğan dişi gorilin durumunun iyi olduğu, tedavi altındaki annesinin de hızla iyileştiği açıklandı.

 

bebekgoril-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bristol Hayvanat Bahçesi Müdürü John Partridge yaptığı açıklamada, nadir gerçekleştirilen bir operasyona şahit olduklarını ifade etti. Gebelik zehirlenmesi nedeniyle anne gorilin durumunun günden güne kötüye gittiği söyleyen Partridge, anne ve yavrunun hayati tehlikesi nedeniyle doğumun sezeryanle gerçekleştirilmesine karar verildiğini dile getirdi.

Veteriner Rowena Killick de doğumun ardından yavru gorilin yoğun bakıma alındığını ve durumunun iyileşmesinin ardından operasyonla ilgili açıklama yapmayı tercih ettiklerini belirtti. Killick, 11 günlük yavru gorile henüz isim verilmediğini söyledi.

En son 2014’de ABD’deki San Diego Hayvanat Bahçesi’nde bir anne goril sezeryanle doğum yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpekkisti ajanimo1

‘Köpek Kisti’ Nedir? Ne Değildir?

seyfegölü ajanimo1

Seyfe Gölü Cennete Döndü