in

Hong Kong’da Köpek Balığı Katliamı: 40 Bine Yakın Köpek Balığı Öldürüldü!

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ne gönderilen; çoğu nesli tükenme tehlikesi altında olan köpek balığı türlerine ait tam 26 ton kurutulmuş köpek balığı yüzgeci ele geçirildi.

South China Morning Post gazetesinden Clifford Lo’nun haberine göre, Hong Kong Gümrük ve Vergi Departmanı Yardımcı Müfettişi Danny Cheung Kwok-yin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 13’er ton kurutulmuş köpek balığı taşıyan 2 konteynerin kentte daha önce benzer bir olaya adı karışan bir lojistik şirketine gönderildiğini belirtti.

köpek balığı katliamı hong kong

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

38 BİN 500 KÖPEK BALIĞI KATLEDİLDİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Söz konusu şirketin sahibinin gözaltına alındığını ifade eden Danny Cheung, konteynerlerde kurutulmuş köpek balığı yüzgeci dolu 300’den fazla plastik çantanın bulunduğuna ve bu yüzgeçlerin çoğunun nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan köpek balığı türlerine ait olduğuna dikkati çekti. Yüzgeçlerin katledilen 38 bin 500 köpek balığından toplandığı tahmin ediliyor.

CEZASI 10 YIL VE 9 MİLYON TÜRK LİRASI

Hong Kong yasalarına göre, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya hayvan ve bitkilerin bir lisans belgesi olmadan ithalatı, ihracatı ve sahiplenilmesine yönelik maksimum 10 yıla kadar hapis cezası ve 10 milyon Hong Kong Doları (9 milyon 283 bin Türk Lirası) para cezası uygulanıyor.

Kaynak: Scmp.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veteriner Kliniğinden Kaçan Hürrem Her Yerde Aranıyoröç

Veteriner Kliniğinden Kaçan Hürrem Her Yerde Aranıyor

survivor ersin korkut köpeği

Köpeğinin Öldüğünden Haberi Olmayan Ersin Korkut’tan Duygulandıran Soru