in

Hindistan’ın “Orman Çocukları”: Surendera ve Rajeshwari

Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinde yaşayan Hint kardeşlerin hayatı ‘Orman Çocuğu’ filmindeki Mowgli karakterine olan benzerliğiyle görenleri şaşırtıyor.

one-cıkan-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletinde yaşayan 20 yaşındaki Surendera  ve 25 yaşındaki kardeşi Rajeshwari’nin, bazen günlerce kaplanlar ve diğer vahşi hayvanlarla dolu ormanda kalıp, en ufacık bir zarar görmeden evlerine dönmesi ailesi dahil komşuları ve arkadaşları tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

orman-cocugu-9

Oğullarının güvenliğinden endişe ettiğini söyleyen ve özellikle Surendera’nın günlerce eve dönmediğini anlatan Pancho Ba, “Surendera, vahşi ormanda dolaşıyor ve çoğu zaman onu eve sürükleyerek getirmek zorunda kalıyorum. Ormanda maymunlarla saklambaç oynuyor ve onların davranışlarını taklit ediyor. Köyümüzdeki insanlar yürüyüş tarzından dolayı ona ‘goril’ diye sesleniyor. Hayvanlarla arasında çok güçlü bir bağ var. Sanırım oğluma zarar vermemelerinin nedeni de bu ” dedi.

orman-cocugu-10

Pancho, iki oğlunun diğer üç kardeşinden farklı doğduğunu, ikisinin de bir yaşına gelene kadar normal bebekler gibi yürüdüğünü fakat düzgün bir şekilde konuşamadıklarını ifade ediyor.

orman-cocugu-5

Hindistan’daki komünist gerilla gruplarından Naxal’ın baskı kurduğu bölgede yaşadıklarını ve 2014’te eşinin bu grup tarafından öldürüldüğünü söyleyen Pancho, oğullarının başına da bu tarz bir durumun gelmesinden endişe ediyor.

orman-cocugu-4

Hindistan hükümeti sağlık görevlisi Dr. Mithlesh Chaudhari ise , Hintli kardeşlerin beyin gelişiminde doğuştan bir bozukluk meydana geldiğini ve bu yüzden gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayamadıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

buzdevri one cikan

Bu Sıcaklarda Buzzz Gibi “Buz Devri” Testi

artıveteriner

Levent’teki Artı Veteriner Kliniği’nde Tedavi Gören Ameliyatlı Köpeğe Şiddet Uygulandı