in

Hindistan’da İnek Evlat Edinme Uygulaması…

Hindistan’da başıboş ineklerin büyük ve aşırı kalabalık barınakların giderek daha da büyük bir sorun teşkil etmesi nedeniyle hükümet bir uygulama başlattı

Başıboş ineklerin ve aşırı kalabalık barınakların giderek sorun haline geldiği Hindistan’da Madhya Pradeş eyaleti hükümeti, insanların bir ineği evlat edinebilmesini sağlayan uygulama ve internet sitesi geliştireceklerini duyurdu.

Kutsal Hayvanlar…

Hindistan’ın Hindu çoğunluğu uzun zamandır inekleri kutsal hayvanlar olarak görüyor. Ancak ilk defa bir eyalet hükümeti bu bağlılığı 21. yüzyıla taşıma planları geliştiriyor.

hindistan inek sahiplenme uygulamasi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İnternet Sitesi Geliştirilecek

Madhya Pradeş eyaleti hükümeti, insanların bir ineği evlat edinebilme, yerel “gaushala” (inek barınağı) hakkındaki son haberleri öğrenebilme ve hatta inek idrarı ve gübresinden yapılmış eşyalar satın alabilme gibi hizmetleri tek bir noktada toplayan bir uygulama ve internet sitesi geliştireceklerini duyurdu.

hindistan inek sahiplenme uygulamasi

Ömür Boyu Bakmanın Masrafı 24 Bin TL

Bir ineği evlat edinmek, barınaktaki bakım masraflarını üstlenmek, ömür boyu bakmak yaklaşık 300 bin rupi (yaklaşık 24 bin TL) tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kayseri afrika gibiymis

‘Kayseri 7,5 Milyon Yıl Önce Afrika Gibiymiş’

75 Milyon Yıl Önce Filler ve Zürafaların Olduğu Kayseriöç

7,5 Milyon Yıl Önce Filler ve Zürafaların Olduğu Kayseri