in

Hindistan’da Bir Maymun Müebbet Hapis Cezası Verildi!

Önce alkole alıştırılan sonra hayvanat bahçesine kapatılan maymuna müebbet hapis cezası verildi.

İnsanoğlu hayvanların psikolojisini alt üst etmeye devam ediyor. Bu kez insanoğlunun vicdansızlığından payın alan; önce evcilleştirilip alkole alıştırılan sonra hayvanat bahçesine hapsedilen bir maymun. Üstelik başına gelenler sebebiyle saldırganlaşan bu hayvana müebbet hapis cezası verildi.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletindeki Kanpur hayvan bahçesinde ‘alkol bağımlısı’ olduğu ve rehabilitasyon çalışmalarının işe yaramadığı belirtilen 6 yaşındaki ‘Kalua‘ adlı bir maymun, 1 kişinin ölümüne 250 kişinin de yaralanmasına neden olunca müebbet hapse mahkum edildi. Hayvanat bahçesi görevlileri, maymunun ‘topluma tehdit oluşturduğunu’ doğruladı.

Hayvanat bahçesi doktoru Mohd Nasir, yerel medyaya yaptığı açıklamada Kalua’nın serbest bırakılması halinde nereye giderse gitsin insanlara zarar vereceğini ve 3 yıl önce hayvanat bahçesine getirilmesinden bu yana ‘agresif davranışlar’ sergilediğini belirtti.

Kalua’nın hayvanat bahçesine getirilmeden önce ülkenin Mirzapur bölgesinde yaşadığı ve sahibinin onu et ve alkolle besleyen bir ökültist olduğu öne sürülüyor.

Kalua’nın sahibi öldükten sonra saldırganlaştığı ifade edilirken, maymunun orman ve hayvanat bahçesi ekipleri tarafından yakalanmadan önce halihazırda 30’u çocuk olmak üzere 250 kişiyi yaraladığı bilgisi veriliyor.

Ayrıca maymunun yaraladığı kişilerden biri hayatını kaybederken birinin de estetik ameliyat geçirmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

Kalua’nın hedefinde ise daha çok kadınların olduğu kaydediliyor. Maymunu sakinleştirmeye çalışan hayvanat bahçesi görevlilerinin uyguladığı vejetaryen diyetin işe yaramadığı, maymunun kadın hayvanat bahçesi görevlilerine saldırmaya devam ettiği ifade ediliyor.

Bu durumun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından önce meydana geldiği kaydedilirken, Uttar Pradeş eyaletinde son haftalarda ‘hakkında şikayet’ olan tek maymun Kalua değildi.

Geçen ay da bir grup maymun, Meerut’ta bir laboratuvar teknisyenine saldırmış, Kovid-19 hastalarından alınan bir dizi kan örneğini çalmıştı.

Kaynak: Spunik Türkiye

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yılanları kesinlikle öldürmeyin

Doğanın Dengesini Bozmak İstemiyorsanız Kesinlikle Onlara Zarar Vermeyin!

Puhu ve Kaya Güvercini tedavi altına alındı

Yaralı Olarak Bulunan Puhu Ve Kaya Güvercini Tedavi Altına Alındı