in

Hindistan’da Bir Kaplan Köylüler Tarafından Acımasızca Linç Edildi

Hindistan’da nesli tükenmekte olan kaplan, bir insanı yaraladı diye acımasızca dövülerek linç edildi. Bütün kemikleri kırılan kaplan hayatını kaybederken olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinin “Pilibhit Tiger Reserve” bölgesinde yaşayan ve yolunu şaşırarak insanların yaşadığı bölgeye gelen bir kaplan, bölgedeki bir insanı yaralamasının ardından halk tarafından sopa, mızrak ve palalarla öldüresiye dövülerek linç edildi.

Birçok kişinin kaplanı sopa, mızrak ve palalarla ile dövdüğü linç olayının videosu viral olarak yayılırken, kaplanın dövülmesi tüm dünyada büyük tepkilere yol açtı.

Yaşanan olay sonrası 4 kişinin gözaltına alındığı bildirilirken, kaplanın bölgedeki insanlara saldırdığının altı çizildi.

hindistan kaplan linc edildi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

yapılan açıklamaya göre, linç sırasında köylülerden birisi kaplana mızrak sapladı ve diğer köylülerde çubuklar ve palalarla kaplanı dövmeye başladı.

Linç sırasında “Öldürün! diye bağıran insanlar dakikalarca acımasızca kaplana vurduğu görüntüler tüm dünyada büyük tepki çekti.

Kaplanların yaşadığı bölgenin saha direktörü H. Rajamohan yaptığı açıklamada; Üst düzey ormancılık yetkilileri bölgeye ulaşmaya çalışırken köylüler tarafından engellediğini ve araçlarına saldırıldığını belirtti.

Kaplanı vahşi köylülerin dövmeye devam ettiği ve yaralı kaplanın kurtularak ormanda süründüğünü belirtilirken, bu olaylardan birkaç saat sonra, çene ve kaburgalarda kırıklarda dahil olmak üzere vücudunun her parçasında oluşan yaralardan dolayı ağır yaralanan kaplan, aldığı darbelerden dolayı hayatını kaybeti. 

hindistan kaplan linc edildi

Hindistan kaplan cinayetlerini ciddiye alıyor; bazıları cinayet gibi araştırılıyor. Pilibhit bölgesindeki yetkililer, en az dört kişi tutuklandığını ve 30 şüphelinin sorgusunun devam ettiğini belirtirken yaşanan cinayet ile ilgili yakından ilgilenceklerini belirtti.

hindistan kaplan

Dünyada yaklaşık 4 bin kaplan hayatta kalabilmişken, bunların çoğu Hindistan’da yaşıyor. Video, sosyal medyada yayıldıktan sonra, pek çok hayvansever, böyle bir ikonik ve nesli tükenmekte olan bir hayvanı nasıl öldürebileceğini sorgulayarak öfkesini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pepper mini dachshund 960x540

Minik Köpek Cinsleri

domuz avi yanlislikla olum

Domuz Avında Arkadaşının Silahından Çıkan Kurşunla Öldü