in

Hindistan Temizlik Ürünlerinde Hayvan Deneylerini Yasakladı

Hindistan, Güney Asya ülkeleri arasında bir ilki gerçekleştirerek kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklamıştı. Hindistan şimdi de sabun ve deterjanların tavşan, fare ve Gine domuzları üzerinde denenmesinin yasaklandığını doğruladı.
Hindistan Temizlik Ürünlerinde Hayvan Deneylerini Yasakladı-2

Hindistan, sabun ve deterjanların tavşan, fare ve Gine domuzları üzerinde denenmesini yasakladığını ilan etti. Bu gelişme Güney Asya ülkeleri içinde zafer olarak değerlendirdi.

PETA Hindistan yetkilileri, temizlik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test yasağını Çevre Bakanlığı Hayvan Refahı Bölümü tarafından verilen bir belge ile teyit etti.

Hindistan-Temizlik-Ürünlerinde-Hayvan-Deneylerini-Yasakladı-3

Hayvan hakları savunucuları tarafından, ‘hayvanlar üzerinde yapılan testlerin zalim ve modası geçmiş olduğu’ ve Hindistan’da yaşanan gelişmenin umut verici olduğu dile getirildi.

Hint Standartları Bürosu tarafından 28 Haziran 2013 tarihinde oy birliği ile alınan kararla Hindistan’da kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi yasaklanmıştı. Yasal karmaşayı önlemek adına, hayvan deneylerine alternatif yöntemlerin kullanılması zorunlu kılınmıştı. Yine de hayvanlar üzerinde test edilmiş kozmetik ürünler için market yasağı Hindistan’da uygulanmıyor.

Dünyanın En Yaşlı Köpeği Maggie Yaşama Veda Etti

Teknoloji Kedilerin Keyif Anlayışını Nasıl Değiştirdi?