in

Heybeliada’da 5 Hektarlık Alan Yok Oldu!

Heybeliada’da Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda dün saat 17.07’de iki farklı noktada çıkan yangında büyük bir alan küle döndü

Heybeliada Çamlık mevkii Aşıklar Yolu’nda yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra yangın söndürme helikopteri müdahale etti. Çıkan orman yangını kontrol altına alınırken yanan alan havadan görüntülendi. Yangın söndürme uçağından görüntülenen ormanlık alanda büyük bir bölümün yandığı görüldü.

Yangın havadan ve karadan müdahale ile yaklaşık 2 buçuk saatte kontrol altına alındı. Yangın sonrası 3 kişi gözaltına alınırken, 5 hektarlık alanın yanarak kül olduğu belirlendi. Yangını fark eden vatandaşlar ise itfaiye henüz olay yerine varmadan kendi çabalarıyla yangına müdahale etmek istedi. Vatandaşlar ellerine aldıkları sopa, çalı ve çırpıyla yangını söndürmeye çalıştı.

Yangın Kontrol Altına Alındı

Yangına ilk olarak İBB İtfaiyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Harp Okulu ekipleri tarafından müdahale edildi. Büyükada İtfaiye ekipleri ile Anadolu yakasındaki itfaiye istasyonlarından ekipler çıkarma gemileri ile bölgeye geçerek yangına müdahale çalışmalarına başladı. 1 çıkarma gemisi, 17 araç ve 51 personelle söndürme çalışmalarına katıldı.
Bölgede Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekibi ile Harp Okulu da 5 yangın söndürme helikopteri ve 2 yangın söndürme uçağı ile söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın, 19.45 itibariyle kontrol altına alındı. Ekiplerin karadan ve havadan soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bakan Pakdemirli ve Vali Yerlikaya, Heybeliada’ya gitti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve İstanbul Valisi Yerlikaya, incelemelerde bulunmak üzere yangın bölgesine gitti. Yerlikaya, buradaki incelemelerinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yangın 19.45’te kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

AW065184 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

Olayla ilgili olarak yangını çıkardığı iddia edilen bir şüpheli ile bir tanık, Büyükada’daki polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, polis aracına götürüldüğü sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere “ne çekiyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. Ayrıca şüphelinin kendisine “yangını siz mi çıkardınız?” sorusu yönelten gazeteciye “he he ben çıkardım, nerede ben çıkardım ya” demesi ilginç anlara sahne oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Kedi ve Yavruları Şantiye Çalışanlarına Emanetöç

Anne Kedi ve Yavruları Şantiye Çalışanlarına Emanet

heybeli yangın

Adalar’ın Tarihi Yasaları Çiğneye Çiğneye Yeniden Yazılıyor