in

Hermitaj Müzesi’nin Fare Avcıları Başkanını Seçecek

Rusya’nın St. Petersburg kentindeki Hermitaj Müzesi’nde fare avcılığı görevinden emekliye ayrılan kedilerin kendi başkanlarını seçeceği belirtildi.

Petersburg‘daki Kedi Müzesi‘nin direktörü Anna Kondrateva, kedilerin başkanı olmak için yarışan insan adayların her birinin kentteki kedilerin hayatını iyileştirmek için kendi projelerini hazırladığını söyledi. Kondrateva’nın anlattığına göre, kedi başkanı seçimleri iki turdan oluşacak.

Birinci turda Kedi Müzesi’nin ziyaretçileri en beğendikleri projeyi seçecek. Bu elemenin ardından gelen ikinci turdaysa kediler devreye girecek. Adayların portrelerinden her birinin önüne bir kap kuru kedi maması yerleştirilecek ve en çok ‘seçmeni’ kendine çeken portrenin sahibi de kentteki kedilerin başkanı olacak.

Mason the cat. Кот Мейсон #эрмитажныекоты #эрмитажныйкот #благотворительность #помощьживотным #котыпетербурга #котыпитера #рыжийкот #толстыйкот #hermitagecat #hermitagecats #charity #animalhelp #gingercat #fatcat

A post shared by Hermitage Cats (@hermitagecats) on

Hermitaj kedileri müzeye ait Kışlık Saray binasında yaşıyor. Hermitaj’daki fare avcılığı görevlerini tamamlayan kedilerse Kedi Müzesi’nin bahçesindeki Kedi Cumhuriyeti adlı kafeye yerleştiriliyor.

Hermitaj’da ilk fare avcıları 18. yüzyılda belirmeye başlamış.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan at

Mermer Çıkartmak Uğruna Binlerce Atın Yaşam Alanı Yok Edilecek

one cıkan su ayısı

Dünyanın En Dayanıklı Hayvanı “Tardigrad”ın Sırrı Çözüldü