Menü

Türkiye'nin Hayvan Haber Sitesi

in ,

Her Sene Yapılan Yulin Köpek Eti Yeme Festivali’ne Karşı Instagram Üzerinden Kampanya Başlatıldı

Koronavirüsün ortaya çıktığı ve tüm dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’de 2009 yılından beri her sene yapılan Yulin Köpek Eti Yeme Festivali’ne Karşı Instagram üzerinden “Save The Dog” adlı bir kampanya başlatıldı. Gün içerisinde Instagram kullanıcıları kampanyayı beğenip kendi hikayelerine ekleyerek kampanyaya destek oluyorlar. Yulin katliamına dur de!

2009 senesinden beri her yaz Çin‘in güney şehri olan Yulin‘de Köpek Eti Yeme Festivali‘ne her sene olduğu gibi bu sene de diğer ülkelerden tepki geldi. Yıllarca her ülkeden tepki alan bu festivalin 21-30 Haziran arasında düzenleneceği belirtildi. Çin’deki bu kültüre ait insanlar yazın Yulin Festivali’nde yenen bu etin kendilerine şans ve sağlık getireceğine inanıyorlar. Bir çok insan tarafından festival için köpeklerin çalındığı da söyleniyor. Tüm bu yaşananlara rağmen Çin Hükümeti sadece izleyici kalıyor. Hayvan dostlarımızın bu katliamına karşı tüm dünya elinden geldiği kadar engel olmaya çalışmakta.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ABD kuruluşlu olan Humane Society‘nin uluslararası organizasyonu Humane Society International, Plant A Tree ile birlik olup Yulin Köpek Eti Yeme Festivali‘ne Karşı Instagram üzerinden bir kampanya başlattılar. “Save The Dog” adlı kampanya başladığı andan itibaren tüm medyayı kasıp kavurdu. Hayvanseverler tarafından yoğun ilgi gören bu kampanya tüm kullanıcıların da desteği ile saatler içerisinde hızla yayılıp milyonlarca etkileşim aldı.

Kampanyaya Destek Olmak Çok Basit

Festivaldeki vahşeti engellemek ve katledilen bu canları kurtarmak insanlığın elinde. Instagram üzerinden kampanyaya destek olmak için tek yapmanız gereken “Save The Dog” adlı kampanyayı hesabınızda hikayenize eklemek. Yapmış olduğunuz bu hareket ile kampanyaya 0.01$ bağışta bulunmuş oluyorsunuz. Siz de bağışta bulunmak istiyorsanız plantatreeco kullanıcı adına sahip Instagram hesabından “Bağışta Bulun” butonuna tıklayıp kendi hikayenize ekleyebilirsiniz.

Yorum Ekle