in ,

Her Kadın Güzeldir ama Bazı Kadınlar Çok Güzeldir…

Hayatımdaki kadınlardan biliyorum, kadınların güzel olduğunu.

Ama bazı kadınların çok daha güzel olduğunu… Beni dünyaya getiren annem harikaydı. Onun sevgili insanı Ezgi anneannem çılgın güzel bir kadındı.

Kız kardeşim Schatzi ve dahi deli güzel insan annesi Çiğdem.

Diğer kız kardeşlerim de öyle. Ve tabisi benim harika iki insan annem Melda ve Birgül.

Ve tabii kız kardeşlerim Melahat, Safiye ve Minnoş…

Saf’i sevgi bu kadınlar ya. O nedenle çok güzel sever bu kadınlar. Çünkü emindirler sevgilerinde ve de hayatta yaptıkları her şeyden.

Dünyanın kaderinde bu kadınlar vardır. Onların seçimleri belirler. Onlar yaratır, biz erkekler yaparız… O nedenle kedisi köpeği kuşu börtü böceği seven kadınları çok sevin.

İz bırakırlar bu kadınlar..

Frida’nın kedisi varmış mesela. Marilyn’in köpekleri… Sylvia’nın kedisi Daddy’imiş, Doris kedisi Black Madonna ile var olmuş.

Nasıl güzel iz bırakmışlar dünyaya, patilerimiz gibi.

Onlar hayatın her anında yanınızda dururlar.

Evde de işte de sokakta da mitingde de…

Yargılamazlar sizi. Sadece olduğunuz halinize kabul verip severler sizi. Kendiniz olmanıza izin verirler. Dilleri bizim dilimiz gibi, konuştukça ya da sustukça iyileştirirler.

Herkesin anladığı anlamda tarafları yoktur. Bizim gibiler, tarafsızlar.

Aşkta da barışta da Hakk’ta da bu kadınlar var.

Benim kadınlarım… 8 Mart‘ı anlamlı kılan işte bu güzel kadınlardır.

Biz hayvanların hiçbir zaman anlayamayacağı bir hikayesi var kadınlar günün…

8 Mart 1857 tarihinde, ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlamışlar. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can vermiş.

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirmiş ve öneri oybirliğiyle kabul edilmiş.

Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921’de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı’nda (3. Enternasyonal Komünist Partiler Toplantısı) gerçekleşmiş. Adı da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak belirlenmiş.

Güzel yürekli kadınlar siz hep olun hayatımızda, siz oldukça çok daha güzel oluyor dünya HAv!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saha köpek ajanimo1

Hakemin Kucağında Saha Kenarına

audrey hepburn cat

Sevgileriyle Hayatımıza Pati İzi Bırakan Kadınlar