in

Her Gün Balkonuna Kadar Gelen Tilkiyi Elleriyle Besliyor…

Ardahan’da çiftçilik yapan Sercan Deniz, her gün evinin balkonuna kadar gelen tilkiyi elleriyle besliyor.

Ardahan merkeze bağlı Açıkyazı (Alabala) köyünde yaşayan Sercan Deniz’in köyün çıkışındaki evini her gün yabani bir tilki ziyaret etmeye başladı. Gündüz saatlerinde evlerinin balkonuna kadar çıkan tilkinin geldiğini gören Sercan Deniz, yıllarca sürecek dostluklarının temelini tilkiyi besleyerek başlattı. Deniz, evinin balkonuna kadar gelen hayvanı elleriyle beslemeye başladı. Her gün aynı saatte gelen tilkiyi ailesinin bir ferdi gibi gören Deniz, ona gözü gibi bakıyor. Bunu gören eş dost ise hayranlıklarını gizleyemiyor.

Bu dostluğun süreceğine inandığını söyleyen, “Ben köyde çiftçilik yapıyorum. Önceleri evimin bahçesine kadar gelen Tilki daha sonra evin balkonuna çıkmaya başladı. Dost olarak gelen Tilkiye biz de misafirperverliğimizi göstererek onu besliyoruz. Tilki bizi çok seviyor. Onunla aramızda sıkı bir dostluk bağı kuruldu” dedi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bu canları öldüren canilerde var kardeşimizden Allah razı olsun dilerim herkes örnek alır?

  2. Şu ramazan ayında en büyük sevabı işliyorsun, senin gibi güzel insanların varlığını görmek mutlu ediyor. Bende hergün birsürü aç sokak hayvanını besliyorum. Allaha emanet ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerde Gebelik ve Anneliköç

Kedilerde Gebelik ve Annelik

gönül

Pencere Tellerine Takılan Güvercin Kurtarıldı