in

Hem Köpekleri Kullandılar Hem Oklu Kirpiyi Öldürdüler!

Adana’nın Yumurtalık ilçesinde pitbull cinsi köpeklerle oklu kirpi avladıkları belirlenen 3 kişiye 26 bin 563 lira idari para cezası uygulandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, ilçeye bağlı Narlıören Mahallesi’nde bazı şahısların pitbull cinsi köpekler ile koruma altındaki oklu kirpi avladıkları bilgisi alınması üzerine bölgeye devriye ekipleri sevk edildi.

Pitbulla Koruma Altindaki Oklu Kirpiyi Avladilar1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belirtilen bölgede yapılan araştırmada 3 şahsın av yasağının olduğu günde, avcılık belgesi olmadan, koruma altındaki oklu kirpi avladıkları tespit edildi. Yumurtalık Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekiplerine bilgi verilerek ekiplerce; şahıslara 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet suçundan 26 bin 563 lira idari para cezası uygulandı. Yasaklı ırk olan 2 adet pitbull cinsi köpek ise Adana Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezine teslim edildi.

Pitbulla Koruma Altindaki Oklu Kirpiyi Avladilar2

5199 Sayılı Hayvan Koruma Yasasına göre; pitbulllar yasaklı köpek ırkları arasında. Bu yasa nedeniyle birçok köpek yasaklı ırk olduğu gerekçesi ile ailelerinden koparılıyor. Köpekleri ailelerinden koparan yasaklı ırk yasası maalesef köpekleri kötü niyetli insanlardan koruyamıyor. Türcü bir yaklaşımla bu hayvanlar yasaklanıyor ama hiçbir şekilde olayın özüne inilmiyor. Bilinçsiz insanlar sorunun hayvanın cinsinde değil de sahibinde olduğunu görmek istemiyor. Her olayda olduğu gibi bu olayda da asıl suçlular para cezası ile dışarıda dolaşmaya devam ederken sömürülen köpekler barınağa hapsedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jandarma Ekipleri Sokak Hayvanlarini Unutmadi

Jandarma Ekipleri Sokak Hayvanlarını Unutmadı

IBBnin Hapsettigi Atlarin Ahir Goruntulerine Hayvanseverlerden Tepki

‘Faytondan Kurtarılan’ 900’e Yakın Atın Ölmesine ve Kalan 130 Atın da İBB Ahırlarına Hapsedilmesine Tepki