in ,

Helpimal Uygulaması ile Artık Sokakta Yaşayan Hayvanlara Yardım Etmek Daha Kolay

Helpimal, akıllı telefonlara indirilen ve sokakta yaşayan hayvanlara yardım etmek için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Helpimal, üniversite öğrencileri tarafından geliştirilen, kasım 2020 tarihinden itibaren aktif olarak kullanılan ve kullanıldığı ilk günden beri kendini geliştirmeye devam eden bir uygulama.. Uygulamanın temel amacı; sokakta yaşayan, yardıma muhtaç hayvanlara ulaşıp onlara fayda sağlamak. Helpimal uygulamasını kullanan bir kullanıcı sokakta gördüğü yaralı bir hayvana o an herhangi bir nedenden dolayı yardım edemiyorsa, Helpimal uygulaması, yaralı hayvana yardım edebilecek diğer kişileri harekete geçiriyor, peki nasıl? Sokakta gördüğünüz yaralı hayvanın fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz, konum bilgilerinden yararlanan uygulama, o an çevrede bulunan ve uygulamayı kullanan diğer kişilerin bir bildirim almasını sağlıyor. Bu sayede yaralı hayvana yardımcı olabilecek kişiler, müdahale etmek için hayvanın yanına gidebiliyor. Yaralı hayvanlara yardım edilebilen bu uygulamanın başka özellikleri de var. Can dostunu kaybetmiş kişilerden biriyseniz, Helpimal uygulaması ile kayıp ilanı verebilir ve bu sayede can dostunuza belki de bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Helpimal’de bunlar dışında sahiplendirme bildirimi, mama ihtiyacı bildirimi gibi çok çeşitli konularda da yardım çağrısı oluşturabiliyor.

Helpimal Uygulamasi ile Artik Sokakta Yasayan Hayvanlara Yardim Etmek Daha Kolay 2 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Görevleri Tamamlayarak Puan Kazanın

Helpimal uygulaması ile bugüne kadar,120’den fazla hayvana yardım ulaşmış, 535 kg mama dağıtımı yapılmış ve hayvanlarla ilgili 50.000’den fazla eğlenceli görevler tamamlanmış. Uygulamanın kullanıcılarına verdiği görevler ise başlıca; sokağa bir kap mama veya su bırakmak, bir kulübe yapmak, kuşlar için pencere kenarına buğday taneleri koymak… Her gün yaklaşık 3 adet görev veren uygulamada görevlerin 2’si hayvanlarla ilgili bilgilendirmeler içeren çoktan seçmeli sorular olurken, diğeri ise fotoğraf göndermeli bir görev olur. Kullanıcılar doğru bildikleri sorulardan da puan kazanıyor.

Helpimal Uygulamasi ile Artik Sokakta Yasayan Hayvanlara Yardim Etmek Daha Kolay

Uygulamayı Nasıl Edinebilirim?

Helpimal uygulamasını kullanmak oldukça kolay. Akıllı telefonunuzdan Google Play Store ve App Store’u açarak uygulamayı indirebilirsiniz. Daha sonrası ise tamamen size kalmış. Yardıma muhtaç hayvanları görebilir, yardım edebilir, fotoğraflarını yükleyebilir ve görevleri tamamlayabilirsiniz.

Helpimal Uygulamasi ile Artik Sokakta Yasayan Hayvanlara Yardim Etmek Daha Kolay 1

Hem Eğlenin Hem Mama Kazanın

Görevler ve düellolar ile eğlenceli bir uygulamaya dönüşen Helpimal, bu uygulamalarla birlikte hayvan sevgisi ve bilincini aşılamayı amaçlamakta. Hayvanlarla ilgili verilen günlük görevleri tamamladığınızda, günde birden fazla mama ödülü olan düellolara katılma şansı yakalıyorsunuz. Hafta içi Helpimal, bireysel kullanıcıları için günlük düellolar sunarken; hafta sonu topluluklar için düellolar gerçekleşiyor. Helpimal’de bir topluluk kurabileceğiniz gibi aynı zamanda da mevcut bir topluluğa üye olabiliyorsunuz. Bu sayede topluluğunuzla birlikte, diğer topluluklara karşı yarışıyor ve sokak canları için mama kazanabiliyorsunuz.
Düellolar şu şekilde gerçekleşiyor. Tam düello saatinde karşınıza bir soru çıkıyor. Bu soruyu en
hızlı ve doğru cevaplayan kişi, hafta içinin kazanını oluyor, hafta sonu da topluluğuna mama
kazandırıyor. İşte mama kazanmak bu kadar kolay ve eğlenceli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iki Ati Cayin Icine Baglayip Terk Ettiler

İki Atı Çayın İçine Bağlayıp Terk Ettiler!

Veteriner Hekimlere Asi Onceligi Verildi

Veteriner Hekimlere Aşı Önceliği Verildi