in

“Hayvansız Eğlendiren Sirk” Mottosuyla Yola Çıktılar

Mucizeler Sirki, 17 tırla Türkiye’nin birçok yerine eğlence taşıyor. Onların amacı, hayvanlara eziyet etmeden de çocukları eğlendirebileceklerini göstermek.

Mucizeler Sirki, “Hayvansız Eğlendiren Sirk” mottosuyla seyircinin karşısına çıkıyor. 17 tır dolusu sirk malzemesi Türkiye’nin birçok yerine taşınıyor. İnsan gücüyle kurulan ve sökülen çadır, binlerce insanı 90 dakikalığına ağırlıyor.

“Hayvansız Eğlendiren Sirk” Mottosuyla Yola Çıktılar 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gösteride yer alan sanatçıların karavanda geçen bir hayatı var. Onlar, ailelerini ve evlerini de sirkle beraber her yere taşıyor.

Sirkin 35-50 kişilik bir ekibi var. Ekipte yer alan sanatçılar her yıl değişiyor. Sebebi ise gidilen şehirlere sürekli aynı gösterilerin götürülmemesi.

“Herhangi bir canlıya zarar vermeden etkinlik oluşturabildiğimizi ispatlamış olduk”

Sirkin sahibi ve koordinatörü Melike Bulu Cankurt, 10 yıldır sirkle iç içe yaşıyor. Genelde 8 ay turne yaptıklarını anlatan Cankurt, geri kalan 4 ayda ise sirk okullarını ve festivalleri ziyaret ettiklerini, sirkin malzemelerini yenilediklerini söylüyor.

“Hayvansız Eğlendiren Sirk” Mottosuyla Yola Çıktılar 1

“Hayvansız da acı çektirmeden de çocukları eğlendirebiliyoruz” diyen Cankurt, canlı olmayan hayvanları sahneye çıkardıklarını vurguluyor.

“Eşimle tanıştığımda böyle bir oluşumu yapma fikri vardı. Hayvan maskotu diken sanatçı arkadaşlarım var. Onlarla bir araya gelip çok büyük fırtınalar kopardık ve gerçeğe yakın olanları tercih ettik. Geçen yıl tilkiler, kediler, kuşlar vardı. Bu yıl filler, develer var. Önümüzdeki sezon ayılar, tavşanlar bizi bekliyor. Herhangi bir canlıya zarar vermeden bir aile etkinliği oluşturabildiğimizi ispatlamış olduk. İnsanlar da artık teknoloji revaçta olduğu için hayvanların ne kadar kötü şartlarda eğitim aldığının bilincinde. Bu sebeple onlar da istemiyorlar hayvanlı bir sirk.”

Kaynak: TRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yangından Kurtulan Koalalar Bilinçsizlikten Ölüyoröç

Yangından Kurtulan Koalalar Bilinçsizlikten Ölüyor!

Yüksekovalı Öğrenciler Sokak Hayvanlarını Besledi Kuşlar için Yemlik Yaptı öç

Yüksekovalı Öğrenciler Sokak Hayvanlarını Besledi, Kuşlar için Yemlik Yaptı