in

Hayvanseverlerden Tepki Yağmıştı, Kafe İçine Geçen Cam Koridor Mühürlendi

İstanbul, Polonezköy’deki evine hayvanat bahçesi kuran Cengiz Şıklaroğlu, üst katına da kafe açtı. Ancak içeride bulunan aslanı kafenin ortasındaki cam fanusta sergileyince hayvanseverler ayağa kalktı. Orman Bakanlığı harekete geçti, kafenin cam fanusu kapatıldı ve mühürlendi.

İSTANBUL Beykoz’da, ‘Mevzoo’ isimli işletmenin kafe bölümünde müşterilerin yemek yedikleri ve nargile içtikleri alanda ‘Khaleesi’ adlı aslanın camekanda yürüdüğünü anları gösteren video hayvanseverlerin tepkisini çekmişti.

Şikâyetler üzerine yapılan kontrolde işletmenin ‘B sınıfı’ hayvanat bahçesi ruhsatı olduğu ortaya çıkmıştı. Hayvanseverlerin tepkisi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı ekipler, işletmeyi bir kez daha denetledi. Kontrolde hayvanların yaşam alanlarının iyileştirilmesi gerektiği tespit edildi.

nargile kafede aslan beslenmesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bakanlık yetkilileri, işletmenin 3 ay kapatılması için İstanbul Valiliği’nden talepte bulundu. Valilik de talebi onayladı. Kafe içerisinden geçen camekanlı koridorun kapatıldı ve mühürlendi. Ancak 3 aylık süre zarfında Khaleesi de dahil bütün hayvanlar işletmede kalmaya devam edecek. 3 ay sonunda işletme bir kez daha denetime tabi tutulacak.

aslanlikafe cerkescengiz

Khalesi Benim Kızım

Konuyla ilgili Habertürk TV’ye konuşan daha önce de adı gündeme gelen Çerkes Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, “Benim çocukluk hayalimdi ve bütün hayvanat bahçelerinden hayvan toplayıp iyileştiren bir merkezin sahibiyim. Hayvanat bahçesi içinde zorunlu olması gereken bir kafe. Orada aslan oyun parkı var. Orada canı sıkıldığı zaman oyun oynuyor. Benim kızımı kimse benden daha iyi düşünemez. Khalesi benim kızım. Ergenlik çağında başka hayvanlarla anlaşabilirse yurt dışına göndereceğim” dedi.

Çerkes Cengiz’den Hayvanseverlere Tehdit

Star Tv’ye konuşan Cengiz Şıklaroğlu, “Bir tane hayvansever gelmedi siz ne yapıyorsunuz diye. Ama artık ben onlara gideceğim, çünkü artık bu bir savaş. Bakalım gücü gücü yetene, bu kadar basit” açıklamasını yaptı!

Yorum

Yorum Ekle
  1. yılana ilah doğrultmuş yavşak yavşak sırıtan bir psikopat. yetkililer de, silahı bir insana doğrultana kadar mel mel seyredecekler. çünkü insan kıymetli. bokunda bocuk var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

capokopek

Yeditepe Üniversitesi’nin En Sevimli Mezunu, Minik Köpek “Çapo”

cobankopeginioldurenormankorumamemuru

Çoban Köpeğini Öldüren Orman Muhafaza Memuruna 1500 TL Ceza