in

Hayvansever Vatandaş, Şahin’in Ölmesine İzin Vermedi

Adana’da bir genç yolda baygın halde bulduğu şahini besleyip hayata döndürdü. Tekrardan gözlerini açan şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Eren Yarat, Seyhan ilçesine bağlı Karayusuflu Mahallesi’nde otomobiliyle ilerlerken yol kenarında bir şahin olduğunu fark etti. Hemen aracını durdurup şahinin yanına giden Eren Yarat, şahinin baygın olduğunu görünce hemen korkup uçmasın diye ayaklarını iple bağlayıp aracının ön koltuğuna aldı.

AW276279 06

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Eve götürüp şahine su içirip besleyerek tekrardan hayata döndüren Eren Yarat, daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürlüğünü arayıp şahini almalarını istedi. Ancak oradan olumlu bir dönüş alamayan Eren Yarat, tekrardan şahini aracına alıp bu sefer de önce veterinere ardından da Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürlüğü’ne giderek görevlilere teslim etti.

AW276279 05

Şahini Kurtarmak İçin 20 Kilometre Yol Gitti

Şahini teslim etmeden önce İHA muhabirine konuşan Eren Yarat, “İlgili bütün kurum ve kuruluşları aradım ancak bana farklı bir numara verip oraları aramam gerektiğini söylediler. O numaraları aradığımda ise araçları olması durumunda göndereceklerini yoksa da yarın sabaha kalacağını söylediler. Bu hayvanın yarın sabaha yaşayıp yaşamayacağı muamma. Yaklaşık 20 kilometre yol geldim ve şahini teslim edeceğim. ‘Güvenliğe bırakın’ bile diyenler oldu. Gerekli ilgiyi bu hayvana göstermek gerekiyor” ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelli Kediyi Otomobiliyle Ezip Olduren Sahis Gozaltina Alindi 1

Engelli Kediyi Otomobiliyle Ezip Öldüren Şahıs Gözaltına Alındı

Kafasi bidona sikisan Kopek

Hayvansever Vatandaş, Kafası Bidona Sıkışan Köpeği Kurtardı