in

‘Hayvansever Savcı’ Yılın İlk Gününde Sokaktaki Canları Unutmadı

Hayvansever savcı Özgür Katip Kaya, 2018 yılının ilk gününü sokaktaki hayvanları besleyerek geçirdi

Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, yeni yılın ilk gününde, sokak hayvanlarını besledi. ‘Hayvansever savcı’ olarak bilinen Kaya, “Hayvanlar, bizim sevimli can dostlarımızdır. Bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz. Dünya, bizim olduğu kadar onların da evi. Yeni yıla can dostlarımla girmekten mutluyum” dedi.

hayvanseversavci yilin ilk gununde sokak hayvanlarini besledi 8273 dhaphoto2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, makam odasının penceresine yuva yapan kumruları ve evinde 2 kedi beslemesi dolayısıyla çevresinde ‘hayvansever savcı’ olarak tanınıyor. Savcı Kaya, yılın ilk gününde, merkez Nilüfer ilçesi Küçük Sanayi Sitesi yakınlarındaki hayvan barınağına tüm ihtiyaçlarını karşıladığı sokak hayvanlarını görmeye geldi. Kaya, barınaktaki görevliye mamaları teslim edip, daha sonra kedi ve köpekleri elleriyle besledi.

hayvanseversavci yilin ilk gununde sokak hayvanlarini besledi 8273 dhaphoto6
Hayvanları korumak ve sevmek gerektiğini vurgulayan savcı Kaya, “Hayat, sadece insanlar için var olsaydı Nuh’un gemisinde hayvanların ne işi vardı? Sokak hayvanları, kış aylarında yiyecek ve barınak bulma sıkıntısı yaşamaktadır. Bu nedenle sokak hayvanları için daha duyarlı olalım. Kışın sokak hayvanlarına yardım edelim. Uygun yerlere mamalar, ev yemekleri ve su koyarak, günlük yaşantılarını kolaylaştıralım. Kış aylarında sular donuyor. Kuşlar, kediler ve köpekler su ve yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Sessiz dostlarımız için kapımıza bir kap su, biraz yemek artığı bırakalım. Cam kenarlarına ekmek kırıntıları, küçük bir kapta su bırakalım” diye konuştu.

hayvanseversavci yilin ilk gununde sokak hayvanlarini besledi 8273 dhaphoto1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

emniyet yilbasi icin hazir kangal ve akbaslar ilk defa gorev yapacak 1

Yılbaşında Kangal ve Akbaşlar İlk Defa Görev Yapacak

hayvanlaricindenizegirdiler

Yardıma Muhtaç Çocuklar ve Hayvanlara Yardım için Denize Girdiler