in

Hayvansever İmajıyla da Dolandırıcılık Yapan Tayfun Demir’in Filmleri Aratmayan Dolandırıcılık Hikayesi

6 ilde dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası bulunan ve sosyal medyada 435 bin aboneye sahip sahte hayvansever yakalandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte evraklar ile kendini ölü gösteren, yakınlarına ait kimlikle dolaşan Tayfun Demir’in (38) sosyal medyadaki hesaplarını incelemeye aldı. 2007 yılında ölmesine rağmen aynı isimle sosyal medyadaki hesabından yayın yapan Demir’in yayın yaptığı mekanların detaylı incelenmesi sonrası Menteşe ilçesi kırsal Gazeller Mahallesi’nde yaşadığı ortaya çıktı. Engelli hayvanlara baktığını iddia ederek bağış toplayan şahıs YouTube ‘da 435 bin aboneye sahip.

44 Ayrı Şuçtan Aranıyor

Tayfun Demir’in adresinin belirlenmesinin ardından Asayiş Şube ekipleri belirlenen adrese operasyon düzenledi. Üzerinden sahte kimlik çıkan Tayfun Demir, emniyetteki işlemlerinin ardından Muğla Adliyesine sevk edildi. 44 ayrı suçtan aranan Demir, cezaevine gönderildi.

Engelli Sincabı Sahiplenmesi ile Gündem Olmuştu

Tayfun Demir, kolları kapana sıkışan sincap Alf’i sahiplenmesi ile Türkiye gündemine oturmuştu. Evinde engelli diğer hayvanlara da bakan Demir, bu hayvanlar için bağış topluyordu.Operayon sırasında şahsın ikametinde, baktığını iddia ettiği hayvanlara rastlanmadı. HAYKURDER şahsın baktığını iddia ettiği hayvanlar ile İlgili konunun takipçisi olacağını belirtti.

Suç Kronolojisi

 • 2007 öncesi: Bankadan usulsüz kredi çekme ve bir takım başka suçlara karışıyor ve yakalanıyor.
 •  2007: 7 yıl hapis cezası alıyor.
 • 2011: Hapisten izinli çıkıp firar ediyor.
 •  2011-2012 arası: Kendini öldü gösteriyor ve hatta ölüm belgesini nüfus müdürlüğüne kendi götürüyor.
 • 2012: Sahte kimlikle başkası adına kredi çekmeye çalışırken yakalanıyor ve kendini ölü gösterdiği anlaşılıyor. Bir de adaşı Tayfun Demir’in adına kimlik düzenleyip suça karıştığı için durup dururken adamın da başını yakıyor ama neyse ki masum olan Tayfun Demir beraat ediyor.
 •  2012-2014 arası: Cezasını çekip çıkıyor.
 •  2014: İnternette hakkında yazılan içerikleri mahkeme kararıyla sildiriyor.
 •  2014-2020 arası: Dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlara karışıyor. Bir yandan da sosyal medyada hayvansever bir imaj çizerek bağış topluyor. Bir ara bağışları daha kolay toplamak için bir mobil uygulama yapıyor.
 • 2018: Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılıyor.
 • 2020: İnternet kullanıcıları kendisinin 2012’de yakalandığındaki haber görüntülerindeki Tayfun Demir ile benzerliğini keşfediyor. Eski haberler gündeme geliyor.
 •  2020: Kendisi hakkındaki iddiaları, yukarıda belirtilen masum Tayfun Demir adına çıkan beraat belgesini kullanarak yalanlıyor.
 •  2020: Bu arada kendisinin dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlardan, 6 farklı şehirde hakkında dava açıldığı, delillerle suçun sabit görüldüğü ve hakkında toplam 52 yıl hapis cezası verildiği ortaya çıkıyor.
 •  2020: 6 aylık takibin sonunda Muğla’daki evinde yakalanıp çıkarıldığı mahkemede kimliği doğrulanarak hapse gönderiliyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tirin ezdigi kopegi tedavi icin istanbula getirdiler

Tırın Ezdiği Köpeğe Kimse Yardım Etmeyince İstanbul’dan Geldiler!

yangindan kacan kedi gazetecilere sigindi 2

Yangından Kurtulan “Ateş” Gazetecilere Sığındı