in

Hayvanlarına Bakmayan ve Döven Şahıs Mahalleliyi Bezdirdi

Zonguldak’ta bir şahsın hayvanlarına bakmaması ve şiddet uygulaması mahalleliyi canından bezdirdi.

Zonguldak‘ın Kilimli ilçesine bağlı Muslu Beldesin’de çekildiği iddia edilen görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu. Emirler mahalllesinde yaşayan M.A isimle şahsın hayvanlarıyla ilgilenmediği ve hayvanların açlık ve bakımısızıktan can verdiği iddia ediliyor. Bakımlarıyla ilgilenmediği keçilerin sokak ortasında  can verdiği cesetlerinin ise yine şahsa ait köpeklerin önüne atıldığı iddia ediliyor. Köpeklerin kısacık bir zincirle aç ve susuz şekilde yaşmaya çalıştığını iddia eden mahalle sakinleri hayvanların bu şahıştan alınmasını talep ediyor. Hayvanları sopayla dövdüğü de iddia edilen şahsın eski bir hükümlü olması nedeniyle mahalle sakinleri şahsa tepki göstermekten çekiniyor.

 

Hayvanların halini görmeye dayanamayan mahalle sakinleri, M.A’dan gizlice hayvanları beslemeye çalışıyor. Mahallenin sokaklarında sürekli ölü hayvanların olduğunu iddia eden mahalleliler hayvanların teker teker ölfüğünü iddia ediyor. Durumun uzun süredir bu şekilde olduğunu söyleyen mahalleliler yaptıkları resmi girişimlerinden sonuçsuz kaldığını iddia ediyor.

1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mahallelinin sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonrası Jandarma ve İl Tarım ve Orman  Müdürlüğünün şahsın evine girek tutanak tuttuğu ifade edildi.

IMG 20200216 WA0003
Köpeğin önüne atılmış keçi cesedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tiyatro

Sokak Hayvanları Yararına Sahneye Çıkacaklar

basın açıklaması

Yasayı Beklerken: 48 Bin 348 Hayvanın Yaşam Hakkı Gasp Edildi