in

Hayvanların Zaferi: Güney Kore’de Hayvan Deneyleri Tarihe Karışıyor

Güney Kore’deki şirketler, 2018 yılından sonra hayvanlar üzerinde kozmetik ürünler için deney yapamayacak. Yani hayvan deneyleri tarihe karışıyor.

Hayvanlar üzerinde deneyler yapılmasını engellemeyi amaçlayan bir kuruluş olan “Cruelty-Free International”, son iki yıldır Güney Kore Hükümeti ile işbirliği içerisindeydi. Güney Kore Ulusal Meclisi’nin kabul ettiği yasa tasarısı, birkaç gün içinde Güney Kore Başkanı Park Geun-hye tarafından imzalanacak. Böylelikle Güney Kore, hayvanlar üzerinde kozmetik deneyler yapılmasını yasaklamış ve hayvan deneyleri yapılarak piyasaya sürülen kozmetik ürünlerin ülke sınırları içerisinde satılmasını engellemiş olacak.

hayvan-deneyleri-yasaklandi-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

“Hayvanlar üzerinde kozmetik ürünlerin test edilmesine son” kampanyasına Avrupa Birliği ülkeleri, Hindistan, İsrail ve Norveç de katılmıştı.

Her sene dünyada 115 milyona yakın hayvan, kozmetik/tıbbi deneyler sebebiyle korkunç prosedürlere katlanmak zorunda kalıyor; fareler, kurbağalar, köpekler, kedi, tavşan, maymunlar büyük acılar çekiyor, inanılmaz haksızlıklara uğruyorlar.

Umarız Güney Kore’nin aldığı bu güzel karar diğer ülkelere de cesaret verir ve hayvanları kozmetik deneylerde kullanan tüm ülkeleri deneyler hakkında alternatif yöntemleri uygulamaya yöneltir.

Kaynak: Gaia Dergi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

geyikligeceon

Turgut Uyar’ın Geyikli Gece Şiiri, Animasyonla Yeniden Doğuyor

30 senedir ö.ç

Kedilerin Annesi: 30 Yıldır Kediler ile Yaşıyor