in

Hayvanların Mama ve Su Kapları Dondu

Eskişehir’de yoğun kar ve karın ardından oluşan soğuk sebebiyle sokaktaki evsiz hayvanlar için konulan mama ve su kapları karla kaplanarak dondu.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de başlayan kar yağışı şehri etkisi altına aldı. Yağan karın ardından karla kaplanan kentte gece sıcaklıkları eksi 14 dereceleri buldu. Bu durum en çok sokakta kalan evsiz hayvanları etkiledi.

SU VE MAMA KAPLARI KARLA DOLDU

Olumsuz hava koşulları nedeniyle evsiz hayvanların kulübelerinin önüne konulan su ve mama kapları kar yağışının etkisiyle karla doldu. Kar yağışının kesilmesiyle birlikte etkisini gösteremeye başlayan dondurucu soğuklar mama ve su kaplarının içindeki mama ve suları dondurdu. Şehirde etkili olan soğuk, su ve mamaların haricinde kapların üzerine biriken karları da dondurarak hayvanların yemek yemesini fazlasıyla zorlaştırdı.

Soğuk havaların en çok sokaktaki evsiz hayvanları etkilediğini söyleyen hayvan hakları savunucuları, duyarlı vatandaşların ve yetkililerin kaplardaki mama ve suları düzenli olarak kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.

Hakkari’de bir at donarak hayatını kaybetti

870 hektarlık Ladik Gölü buz tuttu