in

Hayvanları Sahiplenip, İşkence Ediyor!

Evinden hayvan çığlıkları gelen ve kendisini Veysel Ö. olarak tanıtarak hayvan sahiplenen şahsın evine baskın düzenlendi.

Sarıyer Havantepe Mahallesi’nde hayvanlara eziyet edildiği ihbarını alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Büro Amirliği görevlileri 8 Ekim günü saat 12.00’da harekete geçti. Adrese gelen polis ekipleri yaptığı çalışmalarda V.Ö. isimli şahsın yasaklı ırk olarak tabir edilen iki adet köpeği bahçesinde beslediği ve herhangi bir belgesinin bulunmadığı tespit edildi.

Hayvanlari Sahiplenip Isken Ediyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konu ile ilgili çalışma yapan polis ekipleri V.Ö.’ye 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14-L fiiline aykırı davrandığından, ayrıca aynı kanuna istinaden 28/K bendi uyarınca hayvan başına 9 bin 563 TL’den olmak üzere toplam 19 bin 126 TL idari para cezası uyguladı.

Şahsın bir köpeği asarak bir köpeği de beton zemine vurarak öldürdüğü iddia ediliyor. Hayvanları sahiplenerek onlara işkende ettiği iddia edilen şahsın evinden 14 yavru köpek kurtarıldı. Sahiplendirme yapraken titiz olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Screenshot 16 1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yemle Zehirlenen Köpek Yürüyemese de Yavrularını Besliyor…

Yemle Zehirlenen Anne Köpek Yavrularını Emziremiyor…

Hizmete Açılan ‘Pati Yolu’, Hayvan Dostlarından Tam Not Aldı

Hizmete Açılan ‘Pati Yolu’, Hayvan Dostlarından Tam Not Aldı