in

Hayvanları Koruma Derneği Uyardı: Kedilerini Vegan Beslenmeye Zorlayan Sahipler Ceza Alacak

RSPCA (Hayvanları Koruma Derneği) uyardı: Hayvanlarını vegan olmaya zorlayan kedi sahipleri çeşitli yaptırımlarla karşılaşacak.

Eğer bir kedi, sahibi onu sebze-ağırlıklı beslenmeye zorladığı için hastalanırsa, sahibi hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

Kedilerini Vegan Beslenmeye Zorlayan Sahipler Ceza Alacaköç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Onedio’nun aktarımına göre Kedi Bakım Kuruluşu’nun açıklamasına göre kedigiller, hayatlarına devam edebilmek için et yemek zorunda. RSPCA’e göre, kediler hayatta kalmak için hayvansal protein gereksinimi duyuyorlar. Diğer memeliler yaşamak için 9 aminoaside ihtiyaç duyarken kedilerde ise arjinin ve torin tüketimi de zorunludur. Bunlar da yalnızca et içerisinde doğal yolla bulunur.

Vegan YouTuber Sonia Sae, beslediği çöl tilkisini vegan diyete alıştırdığını açıkça ilan etmişti ve sonrasında ise hayvanda bir takım sağlık sıkıntıları ortaya çıkmıştı.

Çevresinden gördüğü tepkiye rağmen, Sonia Sae, evcil hayvanını veteriner onaylı ve içerisinde gerekli aminoasitlerin bulunduğu bir mama verdiğini ve çöl tilkisini vegan beslemeye devam edeceğini söyledi.Hayvanları Koruma Derneği Uyardı Kedilerini Vegan Beslenmeye Zorlayan Sahipler Ceza Alacak

RSPCA sözcülerinden biri şu açıklamayı yaptı: ”Hayvanları Koruma Yasası’na göre hayvan sahipleri, evlerinde besledikleri hayvanların tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarından emin olmalıdırlar. Buna, onları çeşitli zararlardan, yaralanmalardan korunmanın yanında sağlıklı beslemek de dahil.” Bu kuralı çiğneyenlerin hapis cezasıyla bile karşılaşabilecekleri söyleniyor.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Zelandada Sahile Vuran 150ye Yakın Balina Öldü

Yeni Zelanda’da Sahile Vuran 150’ye Yakın Balina Öldü

Ulubey ilçe çöplüğünde parçalanmış halde 5 köpek yavrusu bulundu.öç

Hayvan Barınağı Yakınında Bulunan Köpek Cesetlerine Nekropsi Yapılacak