in ,

Hayvanları Korkuttuğu Gerekçesiyle Diyarbakır’da Bir Tesiste Havai Fişek Atılması Yasaklandı

Diyarbakır’da içerisinde açık hava düğün salonunun da olduğu bir tesiste, havai fişek atılması tesis işletmesi tarafından yasaklandı. Atılan havi fişeklerin kuşları ve diğer hayvanları korkuttuğu gerekçesiyle bu kararın alındığı öğrenilirken, yasağa uymayanların düğün ve organizasyonlarının iptal edildiği belirtildi.

Diyarbakır’da içerisinde açık hava düğün salonunun da olduğu bir tesiste, havai fişek atılması tesis işletmesi tarafından yasaklandı. Daha önce dilek balonlarının çevrede bulunan kırsal alanlara düşmesi ve yangına sebep verdiği gerekçesiyle dilek balonunu da, işletmeciliğini yaptığı tesiste yasaklayan Gazi Köşkü Müze Kafe işletmecisi Aziz Kadri Özyıldız, şimdi de çevrede bulunan Hevsel Bahçesinde çeşitli hayvanların korkmasından kaynaklı havai fişeklerin atılmasını yasakladı.

Hayvanlari Korkuttugu Gerekcesiyle Diyarbakirda Bir Tesiste Havai Fisek Atilmasi Yasaklandi2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gazi Köşkü Müze Kafe’nin 20 yıldır işletmeciliğini yapan Aziz Kadri Özyıldız, gelen misafirlerimize tesisimizde havai fişekleri yasakladığını söylediğini dile getirdi. Özyıldız, “Aldığımız bu kararın sebebine gelecek olursak, çevremiz hep ağaç, bitki ve bahçe olduğundan atılan havai fişekler nedeniyle ağaçlarda bulunan kuşlar ödleri kopmasından kaynaklı düşerek ölüyorlar. Hemen yanımızda Hevsel Bahçesi bulunmakta, burada birçok hayvan ve kuş çeşitleri var. Yine yanı başımızda Dicle Nehri bulunmakta, burada da türlü türlü balıklar yaşamaktadır. Bundan kaynaklı olarak bizden başka diğer canlılara saygı göstermek için tesislerimizde havai fişek atmadığımızı gelen misafirlere söylüyoruz. Gelen misafirlerimiz de şimdiye kadar aldığımız bu kararı saygı ile karşılamışlardır” dedi.

Hayvanlari Korkuttugu Gerekcesiyle Diyarbakirda Bir Tesiste Havai Fisek Atilmasi Yasaklandi1

“Bizim aldığımız kararı diğer işletmelerin de almasını isteriz”

Düğün ve organizasyon yapanlara da tavsiyede bulunan Özyıldız, “Gece geç saatlerde kimseyi rahatsız etmeye kimsenin hakkı olamaz. Düğün sahiplerinden de rica ediyorum. Allah mesut bahtiyar etsin, gecenin bir vakti evinde çocuklarıyla yatan insanları rahatsız etmek bir anlam ifade etmez. Dolayısıyla bizler böyle bir karar aldık. Diğer işletmelerinde uymasını bekliyorum. Ayrıca, tesisimizde düğün ve benzeri organizasyon yapanların havai fişek atmaları konusunda ısrar etmeleri halinde kendileriyle sözleşme yapmayarak düğün ve organizasyonlarına yer vermiyoruz. Birimiz mutlu olurken, bir diğerini rahatsız etmeye hakkımız yoktur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

At Uzerinde Romantik Evlilik Teklifi

At Üzerinde Romantik Evlilik Teklifi

tbmm tarim orman ve koyisleri komisyonu hayvanlarai koruma kanun teklifi icin toplandi

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Hayvanları Koruma Kanunu İçin Toplandı, “Ilımlı Olmayan” STK’lar Davet Edilmedi!