in

Hayvanları Çalınan Çiftçinin İsyanı: “Hiç Değilse Analarını Getirin”

Balıkesir’de bir gecede 67 hayvanı çalınan çiftçi, hırsızlardan kuzuların annesinin iadesini istedi.

Balıkesir’in Halalca Mahallesi’ndeki hayvan damından bir gecede 67 küçükbaş koyun ve kuzu çalındı. Hayvan damının penceresindeki kilidi kıran hırsızlar, 1 saat içerisinde 67 küçükbaş hayvanı çalarak kayıplara karıştı.

hirsizlik2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

57 yaşındaki çiftçi Hasan Aydın, sabah hayvanlarına bakmak için geldiği hayvan damında gördüğü manzara karşısında şoka uğradı. Adaklık sattığı ve beslediği koyun ve kuzulardan 67 tanesinin kayıp olduğunu gören  Aydın durumu hemen Jandarmaya bildirdi. Jandarmanın olay yerinde yaptığı araştırmada hayvanların pencere önüne getirilen arabayla çalındığı tespit edildi.

hirsizlik3

“Yavrular annesiz kaldı”

Hayvanlarının çalınmasından çok kuzularının anasız kaldığına üzülen ve onları besleme konusunda büyük sıkıntı yaşayacağını söyleyen Hasan Aydın, “Hayvanları damın dışında bulunan camın kilidini kırarak araca koyup taşımışlar. 1 saat içerisinde 67 tane hayvanı götürmüşler. 45 tane koyun 22 tane kuzuyu almışlar. Kuzular kaldı küçük, hiç olmazsa annesiyle götürselerdi veya annesizlerden alsaydılar. Bunları büyütmek çok sorun olacak. 15 günlük, 1 haftalık ve 1 aylık olan yavrular annesiz kaldı” dedi.

hirsizlik4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harlow deneyi1

Hayvan Derneklerinin Ayaklanmasına Neden Olan Sahte Anne Maymun Deneyi

tekirdağa kedi

Tekirdağ’da İki Kedi Vahşice Öldürüldü!